Co se dá dělat, když se embrya nechytají?

Zodpovězené
24. dub 2022

Dobrý den, pane doktore,

máme za sebou 2 IVF.
1. se spermiemi manžela po micro Tese z důvodu azoospermie, ale po genetice embrya nebyla v pořádku, takže jsme neměli ET.
2. IVF jsme měli s dárcem, mezitím mi zjistili MTHFR mutaci a protilátky proti zona pellucida, měli jsme tři transfery, 2. a 3. jsme měli s asistovaným hatchingem a u 3. i embryo glue.

Měla jsem u 2. i 3. transferu trippleline sliznici a podle doktorů krásná embrya, ale vždy kvality 2, u 3. transferu jsem měla 3 injekce kortikoidů, 2 před transferem a jednu po něm. V ani jednom z těchto tří pokusů jsem neotěhotněla.

Paní doktorka doporučuje další imunologické odběry, ERA test, lázně a 3. IVF s genetikou embryí.

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá udělat ještě něco navíc nebo byste postupoval stejně.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, popravdě řečeno je to na mě nějak moc hrr. Kolik je Vám let? Trochu se mi zdá že se přeceňuje ten imunologický faktor, já bych spíše dělal méně nežli více

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz