Doplnění k otázce, zda mohu mít miminko, když mám trikuspidální atrézii chlopně

Zodpovězené
26. dub 2023

Dobrý den,

Vaše nedávná odpověď na můj dotaz, viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna-snazeni-se-o-dite-neplodnost-a-umele-oplodneni/mohu-mit-miminko-s-trikuspidalni-atrezii-chlopne/#comment-81159572

Zkusím to napsat tedy jinak.

Narodila jsem se s vrozenou vadou srdce (trikuspidální atrézií) a už jsem byla na 3. operaci srdce a minulý rok mi dávali umělou chlopeň.
Ptala jsem se hodně doktorů, zda s touhle vadou můžu mít miminko, ale zatím mi žádný neodpověděl, a mě to trápí, prostě mě to ničí, a už nevím, koho se zeptat.

Budu ráda za každou odpověď.😇

Dobrý den,

na tuto otázku Vám může odpovědět jen kardiolog ve spolupráci s kardiochirurgem, kteří se o Vás starají, nesmíte být ohrožena na životě.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz