Hysteroskopie s hormony. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
31. led 2021

Dobrý den, pane doktore,

prosím o radu. Po nezdařilých KET (měla jsem v nativu i stimulovány) mi paní dr. navrhla hysteroskopii s hormony. Mám stimulovat jako na KET, ale místo transferu se provede hysteroskopie s datací endometria.

Je hysteroskopie s hormony to stejné jako ERA test?

Zjišťuje se z klasické hysteroskopie a hysteroskopie s hormony to stejné?

Jsem na vážkách, zda zvolit raději klasickou hyteroskopii bez hormonů, nebo zvolit druhou variantu?

Chci udělat pro úspěch maximum. Máme poslední 3.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

ne, je to jiné - ERA je vyšetření genů, datace je histologické vyšetření sliznice s cílem zjistit, v jaké fázi je. Pokud jste neměla hysteroskopii, tak ji doporučuji absolvovat.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz