IIU - žádná ms. Je možné IUI podstoupit? Jestli ano, jaký by byl postup?

Zodpovězené
9. led 2022

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat... Nedávno jsem byla u svého gynekologa, jelikož nemám menstruaci. Tam mi bylo sděleno, že mám vzhled PCOS, ale PCOS nemám, tím pádem nedochází k ms ani ovu. Má poslední ms byla 15.8. 2021, od té doby nic. Pan doktor mi předepsal Proveru 5 mg, kterou jsem nebrala. Doporučil mi buď ivf nebo IUI. S manželem jsme se rozhodli pro IUI, i když jedno dítě počaté přirozeně máme.

Chtěla bych se zeptat, zda vůbec IUI je možné, když nemám menstruaci ani ovulaci?

A popřípadě jaký bude postup?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud nemáte menzes, tak neuvolňujete vajíčko a IUI je tedy nesmysl.
Potřebujete mírnou stimulaci tabletami a otěhotnět přirozeně.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz