IVF stimulace a nesnesitelné bolesti. Je to normální?

Zodpovězené
24. kvě 2020

Dobrý den,

momentálně podstupuji ivf léčbu. Jsem stimulována Menopurem 150 a Orgalutranem. Mám endometriózu a od doby, co si píchám injekce, mám šílené bolesti v podbřišku a na levé straně boku. Bez prášku od bolesti nevydržím. Dnes jsem doktora o tom informovala, ale nic s tím neudělal.

Chci se zeptat, zda je to normální. Bolesti jsou opravdu nesnesitelné.

Děkuji za odpověď.

Lucie

Dobrý den,

mírná bolest doprovází skoro každou stimulaci, je pravda, že pacientky s endometriózou mají někdy bolesti větší. Nevím, kolikátý den stimulace jste, ale nesnesitelné bolesti by neměla stimulace způsobovat. Je to tak nesnesitelné, že to vyžaduje nemocnici?

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz