Kvasinky týden před transferem. Je lepší transfer o měsíc odsunout, nebo nemají kvasinky vliv na uhnízdění?

Zodpovězené
17. kvě 2022

Dobrý den,

projevila se u mne kvasinková infekce týden před transferem. Za den mám začít zavádět progesteron.

Lze volně dostupné léky kombinovat s progesteronem, a nebo je lepší celý transfer o měsíc odsunout?

Mají kvasinky vliv na uhnízdění?

Máme poslední embryo a nerada bych něco pokazila.

Děkuji za radu.

Dobrý den.

Podle mne kvasinky až takový vliv nemají, zaváděl bych antimykotika do pochvy a progesteron bych užíval v injekcách.

Držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz