Možnost otěhotnět s dlouhými a nepravidelnými cykly. Je normální, že se cyklus dlouho srovnává po ukončení kojení?

Zodpovězené
13. dub 2021

Dobrý den,

loni v lednu jsem porodila první dítě, kojit jsem přestala před 3 měsíci. Menstruace mi ale zatím dorazila jen dvakrát, poprvé v lednu a poté až koncem února. Od té doby nic, těhotná nejsem.

Je to normální, že se cyklus takto dlouho srovnává po ukončení kojení?

Rádi bychom druhé dítě, ale nevím, jestli to půjde s takto nepravidelnými a dlouhými cykly.

Děkuji

Dobrý den,

prosím zajděte si na gynekologii na ultrazvuk a event. hormonální vyšetření. Může to být ale zcela normální stav.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz