Neúspěšné transfery. Jaký je Váš názor, popř. doporučení?

Zodpovězené
8. pro 2020

Dobrý den, pane doktore,

bohužel z důvodu fragilního chromozomu a selhání vaječníků, kdy se vajíčka vůbec netvořila, jsem vděčná za dárkyně vajíček. Mám za sebou 3xET pokaždé jiná dárkyně a 1xKet. Pokaždé to skončilo anembryomolou. Imunologie u paní Malíčkové odhalila vysoké protilátky proti Anexinu a zvýšené NK. Před posledním ET v červenci nasazený Dexamed a Clexan, znovu anembryomola, následná imunologie v normě. V říjnu jsme udělali novou imunologii a bez léků nejlepší hodnoty.

Mám velkou nadváhu. Každý cyklus před transferem beru 2mg 1-0-1 Estrimax, zavádím progesteron (větší dávku) a užívám Utrogestan, stříkám Lenzeto a píchám Clexan. Mám nízký progesteron. Spermio je v pořádku a vždy je transfer krásné blastocysty.
Už jsem zoufalá, na klinice dělají první poslední a já už upadám v beznaděj. Bude mi 39 a čas utíká.

Můžu Vás poprosit o Váš názor, popř. doporučení?

Moc děkuji a přeji hezké Vánoce 🍀.

Dobrý den,

připadá mi to divné, ale jsem si jist jedním - pokud je na ultrazvuku nález anembryomoly, tak to nesouvisí s imunologií, ale problém je v embryu. To je na osobní povídání.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz