Odlišnost vzhledu blastocyst. Podle čeho se vybírá vhodná? Proč každá vypadá jinak?

Zodpovězené
5. únor 2021

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se Vás zeptala na Váš názor. Mám zamrazené 4 blastocysty, ale zarazilo mě to, že každá vypadá úplně jinak (měla jsem mini inkubátor geri).

Podle čeho se tedy vybírá vhodná blastocysta?

Jakto, že každá vypadá úplně jinak?

Už jsem po 2 neúspěšných transferech prý kvalitních hatchujících blastocyst bez úspěchu. A nyní mě čeká další ket. Zasílám fotografie 4 zamrazenych 5 dennich blastocyst.

Moc Vám děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů.

Dobrý den,

každá blastocysta je živé embryo a celkem rychle se vyvíjí. A je třeba říct že ne úplně stejně rychle, za několik hodin se z blastocysty stane expandovaná blastocysta a za další hodiny hatchujíci. Rychlost dělení a vývoje není u všech embryí stejná. A taky záleží, kdy embryolog kvalitu hodnotí. Všechny fotky, co jste poslalala, zobrazují kcvalitní embrya, ze kterých mohou být děti.

Tak držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz