Otěhotnění. Nedaří se kvůli neprůchozímu vejcovodu? Jaký další postup byste poradil? Inseminace?

Zodpovězené
4. led 2021

Dobrý den, pane doktore,

s partnerem se snažíme 3 roky o miminko. Nedaří se. Spermiogram je výborný, ja hormonální profil v pořádku, laparoskopie ukázala jeden zcela neprůchozí vejcovod, ale pravý je v pořádku. Ovulace probíhá, folikuly narůstají, děložní sliznice také.
V květnu jsem měla biochemické těhotenství. Od té doby se nedaří. 4 cykly jsem brala Clostilbegyt. MS mám po cca 33 dnech a ovu bývá 17 - 20. dc. Luteální fáze 13 dní.

Poradil byste mi prosím nějaký další postup?

Je možné, že se nedaří kvůli tomu neprůchozímu vejcovodu? A jestli by v naší situaci stačila inseminace?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, kolik je Vám let, ale po 3 letech s jen jedním vejcovodem bych šel do IVF, šance na úspěch je velká.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz