Otěhotnění po hysteroskopii. Lze prosím zkusit sex v ovulaci, kterou mám cca týden po zákroku, 12. den cyklu?

Zodpovězené
8. bře 2022

Dobrý den, pane doktore,

18.2. jsem podstoupila hysteroskopii, šestý den cyklu, zda mám v pořádku dělohu po interrupci na začátku 14. týdne (Downův syndrom). Je to v pořádku.

Lze prosím zkusit sex v ovulaci, kterou mám cca týden po zákroku, 12. den cyklu?

Nerada bych promarnila jednu "možnost", ale zase se bojím infekce. Pan doktor mi řekl, ale úplně se asi na to netvářil, že zkusit to můžeme, ale sestra při propuštění řekla dva týdny šestinedělí.

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, určitě ano.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz