PCOS. Je jediná možnost řešit neplodnost přes ivf centrum, nebo je možné i přes gynekologa?

Zodpovězené
20. dub 2022

Dobrý den,

pane doktore, dnes jsem byla v Pronatalu pro výsledky hormonálního profilu. Jak jsem Vám již psala minule, že mám problémy s otěhotněním a nemám menstruaci od 21. srpna 2021. Viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Řekl jste mi, až budete znát mé hodnoty, že mi můžete poradit. Předepsali mi tam Utrogestan. Pan doktor mi řekl, že mám jít na kontrolu průchodnosti vejcovodu za 3 500 Kč.

Chtěla bych se zeptat: Je to jediná možnost řešit neplodnost přes inf centrum, nebo se to dá řešit i přes pana gynekologa?

Děkuji a posílám Vám své hodnoty hormonálního profilu.

Dobrý den,

máte vysoké AMH a tím pravděpodobně i PCOS a potřebujete vyvolat ovulaci - a k té Vám ani Utrogestan, ani vyšetření průchodnosti vejcovodů nepomůže.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz