Revize v 15.tt z důvodu infekce v těle matky. Kdy se začít opět snažit o děti? Jaké vitamíny užívat?

Zodpovězené
29. črc 2021

Dobrý den, pane doktore,

jsem po revizi v 15.tt, otěhotněla jsem přirozeně, je mi 33, genetika plodu byla úplně v pořádku, ale necelý týden po ní přestalo bít plodu srdce - údajně z důvodu infekce v těle (crp 160, leukocyty 22 000). Dávám na sebe velký pozor, žádné sauny, bazén, prostydnutí... Neměla jsem rýmu, kašel, netrpím na močáky, mykózy, hlídám si co jím (žádné syrové maso atd.) a naopak poslední 3 týdny jsem se cítila velmi dobře.

V nemocnici jsem byla 5 dní, zaléčili mě ATB, ale podrobnější testy mi nedělali. Bojím se, aby se to nezopakovalo. Rádi bychom se po časovém odstupu začali opět snažit.

Máte prosím radu, tip co třeba užívat za vitamíny, abych byla více klidná, pokud by se nám zase zadařilo?

A kdy je podle Vás vhodný čas se znovu pokusit o dítě?

Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

nevím, co tak silnou infekci způsobilo - otěhotnět můžete znovu za 5-6 měsíců.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz