Snažíme se o miminko Je takový cyklus v pořádku?

Zodpovězené
28. bře 2024

Dobrý den,

snažit o miminko jsme se začali koncem ledna. Jsme mladý pár, já 22, manžel 28 let. Díky plánovanému těhotenství jsem se začala zajímat více o svůj cyklus. Nikdy jsem nebrala HAK, nikdy se s ničím neléčila, netrpím žádnou nemocí. Můj cyklus je pravidelný jako hodinky, vždy v noci z 23.-24. den cyklu dostanu menstruaci.

Mám však pocit, že ovulace přichází od 14.-18. dne cyklu. Dle cervikálního hlenu a děložního čípku.

Je takový cyklus vpořádku?

Mám obavy, aby luteální fáze cyklu nebyla moc krátká na to, aby se mohlo oplodněné vajíčko uhnízdit než přijde menstruace.

Velmi děkuji za odpověď. 🙂

Dobrý den,

ano, je to v naprostém pořádku a moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz