• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Posunutá ovulace, proč? Jak to spravit?

3. května 2016 
Ahoj holky, snažíme se už nějakou dobu o miminko. Po vysazení HA přišel první "přirozená" menstruace po 32 dnech. Poté dorazila vždy víceméně pravidelně 32 - 35 dní a ovulace byla +- 21. DC. V říjnu jsem se rozhodla vyzkoušet gynex s tím, že nám třeba pomůže k vytouženému miminku nebo alespoň upraví cyklus, aby byl pravidelný. Ale od té doby se stalo to, že ovulaci mám +- až 26 DC takže se mi cyklus prodloužil na 40 dní i více, což je hrozný!!!! Luteální fáze je pořád stejná 14 dní. Nesetkala jste se s tím některá? co by to mohlo způsobovat, nebo co by pomohlo? Ovulace dle krevních i ovulačních testů probíhá, ale mimi nikde. Teď jsem začala pít kontryhelový čaj a koupila jsem nosifol...ale už fakt nevím.... Za jakýkoliv příspěvek předem děkuji
16. únor 2014 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@onmo ahoj, no a tak nedela ti to ten gynex?
16. únor 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
brala jsem ho tak jak se má, a když se stalo tohle, tak jsem ho od té doby už raději nebrala, zpět se ale nic nevrátilo a ten prodloužený cyklus trvá:frowning2:
16. únor 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@onmo aha. no zkus nasadit ten kontryhel. 2x denne 1 hrnek - jedna polivkova lzice, louhovat 15 minut. na druhou stranu - pokud se ti nezkratila lutealni faze a ovu mas, tak je to nastesti porad dobry, jen je trochu vopruz cekat tak dlouho na ms, no...ale otehotnet muzes.
16. únor 2014 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je to vopruz, to máš pravdu... protože to čekání na ovulaci je hrozně dlouhé, skoro měsíc v čudu:frowning2: Doktor říkal, že to už je opravdu dlouhá doba, takže počkáme ještě na výsledky spermiogramu manžela, jestli je vše v pořádku a pak se pokusí udělat něco s mým dlouhým cyklem...jenže to bude určitě cestou nějakých hormonů:frowning2: že by clostyl? proto se snažím ještě o jinou cestu " přírodnější". Už takhle beru léky na sníženou fci štítné žlázy...
16. únor 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeśtě můžeš zkusit vitamín B6 - pyridoxin .. ale ne podle doporučeného dávkování, ale brát alespoň 80-120mg/den (menší dávky nejsou efektivní), předávkování se vpbát nemusíš, vitamín je to rozpustný ve vodě, přebytky vyčůráš akutně toxické jsou dávky 10x vyšší
a k tomu kyselinou listovou a B-komplex v běžných dávkách - to by mělo podpořit vyzrávání a kvalitu vajíček :wink:
16. únor 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak posunout ovulaci? Pila jsem 3 měsíce kontryhel - zkrátil mi cyklus z 35 na 29, ale posunul mi ovulaci z 15DC, na 16 DC a teď 18 DC (při cyklu 29 dní).
3. kvě 2016 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek