Co dělat pro otěhotnění. Je něco, co Vám pomohlo?

simpar
4. dub 2020

Ahoj holky. Už asi od října se s manželem snažíme o miminko a pořád nic. Byli jsme i na testech, oba plodní, zdraví a přesto jsme se zatím nedočkali. Já zkoušela tabletky zvelebení rumělkového pole, nosifol, kapky gynex, čaj LM, kontryhelový čaj, kyselinu listovou, hormonální jógu, měření BT, ovulační testy. Samozřejmě ne vše najednou. Manžel bere vitamíny. Snažím se zabavit, každý den vařím, cvičím, uklízím, čtu si, koukám na filmy, rekonstruujeme dům a přesto mi přijde, že není minuta, kdy bych na mimčo nemyslela. Na rady typu nemysli na to a ono to určitě jednou přijde už jsem alergická, nezajímá mě, co jednou bude, ale co je teď. Je prosím ještě něco, co jsme nezkusili a co pomohlo vám? Už jsem z toho fakt na dně 😔

monikaka95
4. dub 2020

@simpar my jsme chodili s manželem do centra asist. Reprodukce na IUI, vše bylo zbytečné. Až jak jsem to úplně emočně vzdala, a stanovila si nové cíle (řekla jsem si, že si udělám nějaké jazykové kurzy), tak jsem náhle otehotnela.. :/ vím, že je to přímo ta blbá rada, kterou nechces, ale třeba, když budeš mít jiný cíl ...

jjasmina
4. dub 2020

@simpar nezbývá mi než souhlasit, bohužel je to kolikrát v psychice, my až zvolnili a svět se netocil jen kolem těhotenství tak se nám zadarilo

gbp
4. dub 2020

@simpar Od ktereho rijna? ne, pardon. ja zkousela vse co uz jsi napsala 3 a pul roku 👍 vse co pises neni otazka jednoho mesice a zacne to ucinkovat, vsechno potrebuje svuj cas a projevi se tak nejdriv za 3 mesice. kdyz jsem otehotnela, cvicila sem rok hormonalni jogu, pila caj kontryhel+malinik nejmin pul roku, brala tehotenske vitaminy a Inofolic 3 mesice, manzel kotvicnik a fertilan. ale ty 3 roky pro me byla dlouha cesta plna pochopeni a velkych zmen jako napr. oba jsme s manzelem zmenili praci, smirovani se, boje, cviceni, diet... nekdy to chce proste cas...ale my sme do centra asistovane reprodukce chteli jit jako posledni moznost. preju stesti 🍀🍀🍀

jjasmina
4. dub 2020

Nám se třeba po půl roce podařilo, jak já byla štastná, jenže to štěstí bylo krátkodobé a bylo po všem, je dobrý se i připravit na horší možnosti. Takže v dubnu jsem potratila a v červnu jsem byla zase těhotná, musíš to prostě vypustit, ono, co má být to bude 🙂 A jak píše
@gbp centrum asistované reprodukce je opravdu jako poslední možnost a většinou stejně dr něco řeší až po roce snažení 🙂

simpar
autor
4. dub 2020

@jjasmina @gbp díky za názory 🙂 já reprodukční centrum jako poslední možnost neberu. Gynekolog mi řekl, že pokud se do půl roku nezadaří, tak to začneme řešit. Akorát je teď ta karanténa no 😕

petula.bir
4. dub 2020

Ahoj, také se “bohužel” připojuji k
@monikaka95 @jjasmina a názoru, stanovit si jiný cíl na který budeš myslet - i podvědomě. Já se snažila zhubnout 🤣 a první mesic hubnutí jsem našla //

S manželem jsem otěhotněla v lednu (řekli jsme, že by mimi nevadilo) v únoru byla revize v 10tt a znova jsem otěhotněla až v listopadu. Měřila si BT, dělala ovulační testy víc jsem pro to nedělala. 🤷🏼‍♀️

gbp
4. dub 2020

@simpar jasne, nekdo nemuze moc cekat kvuli veku, nebo zdravotnim problemum...nekomu to neni proti mysli jako nam a je to tak v poradku. tak z toho co jsi napsala, myslim delas vse dobre, partner se snazi taky? nekouri, nepije, neni ve stresu v praci, nosi volne pradlo, sportuje? pak si treba reknete, fajn tak si dame termin do.... a pak iz se jen tesime do centra ☺️ a treba budes klidnejsi, kdyz uvidis nejaky konec a budes mit pocit, ze tam jeto to spravne pro vas a tam vam pomuzou ☺️

anguly
4. dub 2020

Já doporučuji hormonální jógu. Zkusila jsem to jen podle knížky... Myslela jsem, že to bude nic, když to neumím... Ale možná to bylo taky tím, že jsem se soustředila jak to správně cvičit a né jestli "už konečně" 😉 🤷

darinka84
4. dub 2020

@simpar snažíte se půl roku, s takovou dospěješ brzo do blázince a chlapa dokonale odradís a otrávíš. Píšeš že tě nezajímá co bude někdy, ale zajímá tě co je teď.. Ale teď a tady prostě nejsi těhotná a teď a tady bys měla mít zájem o život kolem sebe. Těšit se z krásného manželství, že jste zdraví, že začíná jaro, zkrátka z velkých i malých věcí... Teď a tady.. To znamená něco úplně jiného než v tvém pojetí a uniká ti přítomný okamžik. Promiň, nemyslím to zle... A vím o čem píšu... Na první dítě jsme čekali 5 let.. Je třeba se smířit s tím že i toto může být váš případ. Taky jsme oba zdraví. Zkus si sepsat na papír co budete dělat pokud děti vůbec nepřijdou.. Stát se může. Bohužel, dítě je dar a ne samozřejmost. Az teprve když jsem se naučila žít s pocitem, že dítě třeba nikdy nebude a i tak budeme žít šťastný život, teprve tehdy jsem našla vnitřní klid! Zkus o tom popřemýšlet... A druhé dítě jsme zplodili na druhý pokus mimochodem.. Zkrátka už tam nebylo to lpění, které nás dostává do stresu... Chce to čas, byla to cesta.. Ale určitě bych dala pozor aby to nenarušilo vztah.

rybkaryb
4. dub 2020

Můžeš zkusit mojzisovku až bude po karantene mezitím zkus nejakej detox-omezit cukr nebo lepek nebo laktozu. A nemusíš mít ani žádný potíže, jako intoleranci, někdy to pomůže.
My čekáme už přes tři roky, dva roky jsem na to myslela intenzivně jak popisuješ, žádný rady nemyslet na to jsem nepotřebovala, neslo s tím prestat, teď už jsem se asi unavila vsema tema myslenkama a mimco zatím nikde i když na to nemyslím. Z koníka znám případy holek posedlych dítětem a mají je, takže i tyhle případy existujou.
Já brala centrum jako poslední možnost která zaručeně vyjde. No, nevyšla ani ta, teď už jako jedinou možnost vidím zásah vyšší moci...

gbp
4. dub 2020

@darinka84 ja bych ji tak nesoudila 😁 ten zacatek je nejhorsi, na to clovek nekvic mysli, zkousi a uzira se. treba na to jen musi prijit sama, jako nektere z nas...podle me, je to zcela neprenosna zkusenost a kazdy si musi prijit na to sve... taky jsem nejak musela prozit co popisujes. muj ukol treba byl, pochopit, ze to neni ukol, ktery splnis, kdyz pro to vse udelas a vse si naplanujes a nameris. a ja to tak mela se vsim. no... ted uz si to nemyslim 😁 ten vnitrni klid sem hledala dlouho a to ujisteni od manzela, ze muzeme zit i bez ditete...to taky. jak rikas...cesta. asi dulezitejsi nez vsechno cviceni, vitaminy... ale moc si clovek neporuci. kdyz to resis, tak to resis, i kdyz vis, ze nemas...ja sem prosla smutkem, nastvanosti, zavisti, rezignaci, smirenim...a to cele nekolikrat.

darinka84
4. dub 2020

@gbp rozumím.. Měla jsem to stejně s těmi pocity, které popisuješ... A ano je to neprenosna zkušenost.. Prostě dojít k tomu smíření nebylo snadné. Ale me to tehdy nikdo neřekl, asi proto jsem upřímná, s nadějí, že to někomu pomůže 😊

zuzita15
4. dub 2020

@simpar ja jsem na to myslela porad ctyri roky... pak jsme jeli na 14 dni do Thajska a ja si rikala, ze odtud bysme si konecne mohli privezt suvenyr na cely zivot. I tam jsem na to porad myslela, ale byla jsem v pohode, uzivala jsem si to. A ted mi tu ten suvenyr beha 😍 takze ta psychika zas takovy zaklinadlo podle me neni...

farka
4. dub 2020

Až když jsme s mužem po 1,5 roce snažení přestali doufat a zaměřili se na stavbu domu, s tím že dítě bude až našetříme na IVF (protože dle mužových výsledků to jinak nešlo) jsem otěhotněla a teprve ten měsíc jsme nějaké snažení neřešili, nic nepočítali a na testy nemysleli. Takže věřím, že to v hlavě hodně je. Jak psaly holky, zkusila bych jógu.

lennus
4. dub 2020

@simpar Od října je ještě brzy, i když chápu, že se těšíš a je to v hlavě. Vždy jsem otěhotněla, když jsem to vypustila - psychika je alfa omega, poprvé to trvalo rok, moc mě to netrápilo, ale v hlavě to bylo, další tři těhotenství už byly během 1-4 měsíců, to poslední okamžitě, dala jsem zrovna výpověď. Děti máme tedy dvě. Rok je krátká doba, pak záleží na věku, já věděla, že bych do ivf zatím nešla, nebylo mi tenkrát ještě ani 30 a jsoz jiné možnosti, věřím hodně v psychosomatiku, já měla tedy jiný problém, donosit dítě, před posledním těhotenstvím jsem byla v lázních a hodně na sobě pracovala. Doporučuju i Mojžíšovou a nechat se prohlédnout dobrým fyzioterapeutem, protože zablokovaná kostrč může být taky problém.
Jinak pokud se nedaří otěhotnět déle, je nárok na lázně a měly by i předcházet ivf. Držím palce!

agneska7
4. dub 2020

Nevím jestli náhoda nebo pomohl ale po skoro 3 letech snažení jsem pořídila lubrikační gel conceive plus a zadařilo se mrkněte na to

ivuska1986
4. dub 2020

@simpar ahojky, mě pomohla kúra vložek od Tiande, mají webináře na různá témata i na otěhotnění, tam je přesně popsáno, co by mělo fungovat. Já zkusila menstruační vložky, k tomu 10ti denní kúru čistících vložek a tibetský čaj. Koupila jsem se k tomu digitální ovutest- ty běžné mi nikdy nevyšly. Vyšel ovutest a snad 8 dnů po sobě jsme souložili a za měsíc rodím. Vložky obsahují bylinky a jsou hodně silné, takže zvykat postupně. Určitě mrkni na jejich stránky a kontaktuj někoho z jejich řad, mě to pomohlo a na facebbokovych skupinách jsem četla hodně zázračných příběhu. Držím palce

papousekpaja
4. dub 2020

Uprimne, asi se ti to taky nebude cist dobre, ale me pomohla vymena partnera 🙈 s exmanzelem jsme to zkouseli 5 let a nic, abychom jeli na vysetreni, k tomu se mi nedarilo ho dokopat, rozvedli jsme se pro jeho neveru. Pak s byvalym pritelem rok a nic, s nim jsem i byla na vystrenich, oba dva zdravy a v poradku, rozesla jsem se s nim kvuli chorobne agresivni zarlivosti a vratila se k nekomu, kdo do meho zivota patril uz pred exmanzelem a ted jsem v 8 mesici, vyslo nam to na prvni pokus. Sam doktor mi rekl, ze jsme se k sobe s byvalymi asi geneticky nehodili. Ale jak pisou holky, nejake pulrocni snazeni vazne nic neni, lekari to vetsinou resi pri delsim snazeni nez je jeden rok.

aselluska
4. dub 2020

Čínská medicína. Dle Dr. srůsty, přirozeně to nepůjde. Další cyklus si přijďte pro žádanku do IVF centra. Šla jsem do centra čínské medicíny a s bylinkami a akupunkturu se povedlo hned první cyklus.

gbp
5. dub 2020

@ivuska1986 tak je pravda, ze ty sem mela taky. koupila sem si je sama pres net ze zvedavosti. ani sem je nevypotrebovala vsechny. uplne to s tim tedy nespojuju, ale asi souhra nahod, mohlo to prispet 😊

klaari
5. dub 2020

moře, ale to si budete muset rok dva pockat☹

lennus
5. dub 2020

@aselluska Taky jsem chodila na TČM k paní doktorce, která se specializuje na pomoc ženám v oblasti reprodukce

klaari
5. dub 2020

@rybkaryb držím palce

nagojka
5. dub 2020

Ahoj...Mam taky stejny problem,..nebo problem ja to asi tak moc neberu..me je 27 a mam o 13 starsiho chlapa..Antikoncepci sem vysadila v rijnu s tim ze to nechame na prirode a az to bude tak to bude..ty prvni mesice sem na tom hrozne lpela...snazila se vypocitat ovulaci coz pro mela byla spanelska vesnice i diky tomu ze mam menzes kazdej mesic uplne jinak..Hormony jsou rozhazeny a nekomu holt trva nez se to srovna..ja brala HA 10 let v kuse...Vim ze neni lehke na to nemyslet ja na to myslim temer porad..nebo spis doufam ze to brzo prijde...Beru jen nejake vitaminy a vic to neresim...Jsem trosku nervozni ze po pul roce jeste nic, (kort kdyz beru ohled na vek)ale na druhou stranu si rikam ze to telo proste potrebuje cas a musi se vycistit...Tak na to zkus tolik nemyslet a nelpet...soustred se na jine veci nez jen na tehotenstvi...sex si uzivejte z radosti a proto ze vas to bavi a ne pro to ze z toho muze vzniknout ten maly zazrak..Snazim se o totez..🙂budu drzet palce at se brzy zadari..

simpar
autor
5. dub 2020

@nagojka Děkuji 🙂 Je to dobrá náhoda - já si v září nechala vytáhnout nitroděložní tělísko, je mi 27 a manžel je taky o 13 let starší :D Držím palce, ať se brzy zadaří i vám 🙂

nagojka
5. dub 2020

@simpar no vida🙂

nagojka
5. dub 2020

@simpar mi jsme jeste ani nebyli na zadnych testech takze ja ani nevim jestli jsme oba v poradku a tak..nechci to zas tak nak moc hrotit a blaznit..🙂je prima vedet o tom ze je jeste nekdo kdo je na tom uplne stejne🙂

rybkaryb
5. dub 2020

@klaari děkuji 🙂🙏

aselluska
5. dub 2020

@lennus taky k Dr Zhang?

lennus
5. dub 2020

@aselluska Ano 😉 Ja teda neřešila otěhotnění, ale donošení dítěte, zkoušela jsem kde co, nejvíc věřím lázním a v těhotenství jsem ještě chodila na imunologii