Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Loni na jaře mě vyhecovala kamarádka, že budeme každá denně dělat plank. Denně mi to připomínala a psala plank, dělej, už jsi dělala plank? 😂 Je to už rok a sklízím ovoce, dělám ho opravdu téměř denně asi minutu, neni to nic moc, ale už z dlouhého stání necítím bolest v bedrech. Kontrolovala mě i kamarádka trenérka, takže mám jistotu, že ho dělám správně. Mám radost, přitom taková maličkost. Jde dělat kdekoliv a jakmile si na to vzpomenu, jdu do toho, třeba teď na balkoně. 😁

  Vadí mi separace po sekci v ČR, je to stále běžná praxe, podle mé duly by bylo řešení zařídit pokoj pro tatínky, dokud by nebyla maminka schopná se starat, pokud je jediným argumentem nedostatek nadstandardních pokojů.

  https://www.respekt.cz/rozhovor/divame-se-na-ze...

  Jsou tu maminky, které mají děti v komunitní škole? Měla bych pár dotazů, děkuji.

  Syn je od mala živé dítě, vůbec ne nezvladatelné, ale říkám mu pytel blech, i když u pohádek by vydržel sedět hodiny. Podle vyprávění jsem byla prý taky taková.
  Dnes ho vzal manžel na cyklo výlet a ujeli přes 50 km, večer tady pobíhal, divočil, tak jsem si dělala srandičky, že ujel tak 20 a že mu to nevěřím, trochu se urazil. Po přečtení pohádky jsem ležela u mladší, která usnula během minuty, bylo už před 21. a syn si vyžádal manžela do postele na pomazlení se, ten byl úplně grogy, syn mu kladl neustále nějaké dotazy a muž na to, že je nezničitelný, kde to dítě bere energii? Od mala nepotřeboval moc spánku, máme pocit, že si myslí, že mu něco v životě uteče. Zato mladší je spáč a špatné noci s ní bych spočítala na prstech jedné ruky.

  Proč si myslíte, že jsou Češi ve službách často tak nepříjemní? Mám sice pocit, že se to lepší, žiju v hl. městě, kde je spousta cizinců, ale pořád mám srovnání ze zahraničí - Německo, Rakousko, Anglie, Francie, USA a taky to probírám s kamarády, kteří v těchto zemích žijí, já v některých zemích také strávila delší čas a bohužel je to tu opravdu problém, nechovají se tu často k lidem jako k zákazníkovi, k partnerovi. Měla jsem nedávno konflikt v lékárně, prostě jsem si jen nenechala líbit chování lékárnice, která měla problém sepsat se mnou protokol o reklamaci. Jaké máte zkušenosti v této oblasti a umíte se ozvat, když se k vám někdo nechová mile ale s despektem?

  Doporučíte prosím kvalitní stolní mixér se skleněnou nádobou? Byla bych ráda, kdyby i dobře mixoval ořechy. Děkuju.

  Byla doba, kdy jsem naprosto upřímně nesnášela růžovou barvu. Časem, ale není to mnoho let zpátky, se mi celkem zalíbila, i když spíše v jemném odstínu, takže občas jsem si i v růžové něco na sebe koupila, i když toho mám opravdu málo. Taky jsem tvrdila, že pokud budu mít holčičku, nikdy, opravdu nikdy nebude nosit růžovou. Ha, to bych nesměla porodit tak sebevědomou dceru, která doslova od narození ví, co chce a jde si "tvrdě" za tím a teď před třetím rokem se ta její Býčí povaha dost projevu a my denně "bojujeme". Nad růžovou se naprosto rozplývá, je schopná se obléct od hlavy až k patě do této barvy a nazývá ji růžovková. 😀

  Zajímalo by mě, jestli jste za tento poslední "divný" rok začaly dělat něco nového nebo co vám třeba dělá každodenní radosti?
  Loni na jaře jsem začala pít kávu z moka konvičky, začala se po ránu sprchovat studenou vodou a dělat plank, zatím mi to drží a zároveň dělá radost. Od podzimu běhám a snažím se i doma cvičit podle cviků od trenérky na doma a moc doufám, že taky vydržím, protože mi to pomáhá zvládnout vše okolo a hlavně ten stereotyp s domácí výukou, každodenním vařením atd.

  Syn si mi teď nešťastně stěžoval, že ho nebaví pořád si hrát u jeho kamarádky na těhotné. Chtělo se mi hrozně smát, ale tvářila jsem se chápavě. Těžký život mladých mužů 😆

  Doporučíte prosím fajn pohádky k poslechu do auta? Děti si teď oblíbily Příběhy od Světlušky, výborně a překvapivě pro mě je vypráví Jiří Macháček. Děkuji

  lennus
  Zpráva byla změněna    16. únor 2021    

  Zamýšlím se nad tím, jak moc nás a naše děti ovlivňuje pohlaví sourozence a taky pořadí. Myslím, že dost zásadně. Pobavila mě situace, kdy jsme před pár dny hlídali kamarádce holčičku, protože ona měla pohovor. Naše mladší, jakožto ségra o 4,5 let staršího bráchy navrhla nejdříve, že se budou hrát na Ninja a poté na tajné agenty. 😀 Takže mě to přivedlo k myšlence, jestli kdyby měla starší ségru, budou si hrát na něco jiného? Na druhou stranu ona miluje panenky, je velmi starostlivá, chce si se mnou hrát na miminko, vozí kočárek. Sama mám mladšího bráchu a vždy mi byl ten klučičí svět bližší a tomu holčičímu se učím teď víc až s vlastní dcerou. Jak je to u vás?

  Doporučíte prosím zateplené sportovní legíny na běh a běžky? Děkuji.

  Přiznám se, že jsem ráda, že ani jedno moje dítě není v top 10. Líbí se mi česká jména, protože tady žijeme, ale fandím i netradičním. Moje jméno bylo ve své době jedno z nejprofláklejších, prostě všude od školky přes ZŠ, gympl i VŠ jsem měla ve třídě holku se stejným jménem, často i více. Slíbila jsem si, že to svému dítěti nemůžu udělat, aby mělo jméno a naráželo neustále na stejné, samozřejmě myšleno s nadsázkou. Dnes je moje jméno skoro exotika a dětem se nedává. 😆
  https://www.svetzeny.cz/vztahy-a-sex/vychova-de...

  Na jaké dobrotě ulítáváte? Mně poslední dobou hodně chutnají oříšková másla, mám doma z eshopu Dr Maxe mandlové a pistáciové - to naprosto zbožňuju. Stačí mi jedna dvě lžičky, když mě honí mlsná. Pokud vám také chutnají, kde je kupujete? Díky.

  Běháte i v zimě? 😉

  Hezký den, doporučíte prosím, kde v Praze by připravili na malou svatbu něco takového? Díky moc.

  (2 fotky)

  Naše dvouletá slečna je velmi přímočará. Byli jsme na svátky u rodiny a když jsme se vrátili z procházky a nákupu, tchyně se jí ptá, jestli byla hodná. Ona na to - ne, zlobila jsem a bouchala. 😀 Manžel říká, že se v životě neztratí. Od narození dává najevo, co chce, umí říct, jak se cítí, co se jí nelíbí, aniž bychom ji to učili. Taky mě překvapuje, jak je starostlivá, pečující, má ráda miminka, přitom ji k panenkám a holčičím věcem nevedeme, naopak tím, že má staršího bráchu, má hodně klučičích hraček. Je to parádnice, miluje sukně a šaty, zbožňuje růžovou, kterou já dřív nesnášela, zdrobňuje slova jako ponoštičky, punčoštičky a já nechápu, odkud to má, já, která jsem v něčem tak trochu chlap a zdrobněliny a mateřský plurál jsem nikdy nepoužívala. 😀 I když jsem nikdy po holce neprahla, jsem hrozně ráda, že ji mám, holčičí svět je jiný a mě učí zase něco jiného. 🙂

  Chodíte rádi na zimní výlety do přírody? My moc a teď samozřejmě ještě více, když nemůžeme do bazénu, sauny, na lyže a za jinou zábavou. Nedávno mě kamarádka inspirovala termoskou na jídlo, takže jsem koupila litrovku a vozíme si s sebou i polévku, která nás hezky zahřeje. Každopádně se už moc těšíme na jaro, až budeme vyrážet na kole a bruslích ven.

  Jsou tu mezi vámi otužilci a otužilkyně? Od jara se sprchuju studenou vodou po ránu, motivovala mě kamarádka. Od dětství chodím do sauny, jsem sice zimomřivá, ale miluju ten pocit, když vylezu z ledové vody a nikdy jsem neměla problém vlézt do vody v přírodě i mimo léto. Ráda bych zkusila výhledově vlézt do řeky, ale opravdu jen na chvíli. V autě včera cestou domů mě zaujal tento rozhovor.
  https://radiozurnal.rozhlas.cz/jak-zacit-s-otuz...

  Rádi bychom vyrazili z Prahy někam za sněhem jen na den si zasáňkovat, poradíte? Díky

  Ta naše cácora má 2,5 a je to pěkná žvanilka. Včera jsem koupila chlapovi barevné ponožky od Happy socks, protože má na Štědrý den svátek, tak se opravdu snažím na to myslet a koupit dárek navíc a popřejeme mu vždy hned ráno na Štědrý den. No a ona mu ráno povídá - tatínku, koupily jsme ti ponožky. Nevím, zda to neslyšel nebo dělal, že neslyší, ale nekomentoval to on ani já. 😀 Stejně tak nedávno babičce vykecala do telefonu, že jsme jí koupili pánev, která tady byla položená. Babi měla narozeniny v srpnu a my ji dlouho neviděli a teď o víkendu tu byla a ještě jsme si volaly předtím. Už před ní holt nic nezatajíme. 😀

  Prosím o tipy na zajímavé svačinky pro děti. Chystám staršímu denně dopolední do školy a odpolední do družiny a jednou týdně to samé mladší do školky. Snažím se o pestrost, ale uvítám inspiraci, sama nemám ráda stereotyp v jídle a když si vzpomenu na ty svoje ve formě lepeňáku a občas tatranky, tak si říkám, že to je trochu nuda. Případně jestli má někdo tip na nějakou fajn kuchařku, kde jsou svačiny. Díky.

  Doporučíte fajn seriál na Netflixu?
  Líbily se mi Emily in Paris a Christmas for home.
  Díky

  Je tu prosím někdo, kdo cestuje z Přerova do Nového Jičína? Ráda bych poslala jedné paní ve finanční tísni dětské oblečení, je to velký pytel, možná mi ještě něco přidá kamarádka, takže toho je dost. Do Přerova mám možnost to dopravit. Děkuji.

  Asi jsme trochu staromódní, ale vybíráme až teď sušičku na prádlo. Až se dvěma dětmi v bytě a s příchodem chladného počasí mi došlo, že bude třeba. Od jara do podzimu suším prádlo na balkoně, teď už je to ale nutnost. Doporučíte prosím takovou, se kterou jste spokojení, jestli je něco, co je užitečné a co si ohlídat při výběru - funkce apod.? Děkuji moc za tipy!

  Zajímalo by mě, které pomůcky, metody, praktiky či cokoliv vám pomohlo či ušetřilo práci s dětmi, prostě něco, na co nedáte dopustit?
  Za sebe bych napsala tyto tři věci:

  1. šátek (nosítko) - u naší mladší úžasná pomůcky v začátcích, kdy hodně plakala, měla jsem aspoň volné ruce a mohla si ohřát oběd. Ale také to mělo vliv na náš kontakt a moc ráda vzpomínám na nošení, když vidím maminky s maličkými miminky v šátku. Doteď ji občas vemu do Manducy, i když už má skoro 2,5. U staršího jsme použili nosítko až později a nelíbilo se mu tam hned.

  2. BLW - za mě naprosto úžasná metoda, která ušetří čas, přečetla jsem i fajn knihu Vím, co mi chutná a pomohla mi, dávalo mi to smysl a taky mi přijdou mladší děti jako opičky, chtějí dělat vše, co starší, takže i pro ni velká motivace. U staršího jsem mixovala a do roku měl více méně svoji stravu.

  3. Vozík - hodně jsme využili a stále využíváme na kolo, brusle, běh i do terénu, byl s námi i několikrát v zahraničí, sice větší investice, ale hodně využívaný, stále v perfektním stavu a prodává se dobře. Obě děti v něm jezdili od asi tří měsíců a moc spokojené. Občas slyším názory, že to není bezpečné, ale naopak, je to pevná konstrukce a je to bezpečnější než sedačka.

  Ve čtvrtek se mi stalo něco zajímavého a hezkého. Možná některé z vás sledují jako já
  Janu Le Blanc a její blog http://www.comiudelaloradost.cz/
  Je to Češka vdaná za Američana. Žila v USA, poté dva roky v Turecku a teď se budou stěhovat do Malajsie, vždy je to kvůli práci jejího muže.
  Jela jsem zrovna do fitka na cvičení na záda, mám to docela z ruky a v metru jsem ji poznala. Než jsem vystupovala, stihla jsem se jí zeptat, zda je to skutečně ona - Jana, která píše blog. Řekla jsem jí, že ji ráda čtu a že pocházím také z j. Moravy. Ona tam teď přechodně je s rodinou, než se přestěhují do Asie. Byla hrozně moc dojatá a děkovala! No a když jsem se vracela z fitka, hned v ulici za rohem jsem ji viděla zase. Pozdravila jsem ji, že máme na sebe štěstí a daly jsme se do řeči, byla v tu chvíli bez manžela. Řekla bych, že jsme si tak 15 minut povídaly, bylo to moc příjemné setkání, i povídání, prý jsem jí udělala radost a zůstaneme v kontaktu, protože by si moc přála se v Praze usadit, pokud by to bylo možné.

  Máte prosím tip na fajn rodinný kemp, spíše menší se zázemím pro děti, v Podyjí nebo na Vysočině? Děkuji.
  Můžu doporučit kemp na Pálavě, u České Lípy nebo u Lipna.

  V karanténě se ze mě stala milovnice dobré kávy. Byla jsem nekafař, dala jsem si jen zcela výjimečně latte v cukrárně. Muž si nechal naložit od Ježíška moka konvičku a syn mu v ní během home officu připravoval kávu, začala jsem si s ním dávat dopoledne a pak i po obědě a přiznám se, že mi už klasické rozpustné kafe vůbec nechutná. Sama si ji ale nepřipravím, tak jsem zvědavá, kudy budu směřovat, až bude chodit do práce, stále je totiž převážně doma.
  Znám v okolí jen minimum lidí, kteří nepijí kávu, jaký máte ke kávě vztah vy?