Snažení a možný úspěch. Je brzy na test plodnosti?

Zodpovězené
17. srp 2020

Dobrý den,

je to 5. měsíc, co se snažíme o miminko, ale zatím se nám nedaří, jelikož mám nepravidelnou MS ( +-30-40) tak ovu nevychází pokaždé na stejný DC. Nikdy jsem se moc nepozorovala, ale tentokrát je to jinačí, mám podle kalkulačky 9 dní do MS, začala mě pobolívat prsa a mírně brnět bradavky, ale ne celý den. Bolesti v podbřišku spíš takové popichování, pálení žáhy, průjem, jeden den nemám hlad, druhý den bych snědla celou lednici. První test mi vyšel slaboulince pozitivní, druhý už negativní, další testování proběhne za 9 dní.

Podle dr. mám vaječníky v pořádku a ovu také probíhá. Sex máme ob dva dny, ale i podle chuti. Pokud by to nevyšlo, tak jsme přemýšleli o testech plodnosti, ale nevím, jestli je na to brzy.

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

je ještě brzy - pokud máte pod 35 let věku.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz