Transfer embrya. Není to pozdě vkládat až 7. den užívání Progesteronu?

Zodpovězené
23. bře 2021

Dobrý den,

po nevydařených KET jsem absolvovala hysteroskopii s datací endometria. Dle Dr. bylo zjištěno, že by se mělo vkládat embryo o den později než se vkládalo, ale v papírech mám napsáno včasná sekrece odpovídající 16-18. DC, což nechápu.

Z toho mi vyplývá, že by se mělo dávat embryjko dříve ne?

Na ultrazvuku jsem byla 12. den cyklu a od 13. dne jsem měla začít zavádět Progesteron. Na KET jdu 19. DC, což je 7. den užívání Progesteronu (mám 5denní embrya a 6denní.).

Není to pozdě vkládat až 7. den užívání Progesteronu?

Děkuji za vysvětlení.

Dobrý den,

nevím, ve který den cyklu se Vám datace dělala, ale i já dělám u některých pacientek KET na sedmý den užívání Progesteronu. Proberte raději se svou lékařkou.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz