Barefoot pro miminko. Jaké celoroční byste doporučila?

Zodpovězené
1. srp 2022

Dobrý den,

doporučila byste mi prosím nějaké celoroční boty pro roční mimčo?

Ráda bych nepromokavé, aby byly hlavně na podzim. Viděla jsem i BF gumáky, ale nevím, jestli jsou vhodné pro malé dítě.

Dále mě zajímá, jaký máte názor na nošení pouze barefoot obuvi. Napadlo mě, že syn bude nosit odmalička BF, a pak ho třeba bude bavit fotbal, ale nevydrží v kopačkách, protože nohy jsou zvyklé pouze na BF a kopačky ho budou stahovat.

Díky!

Zdravím,

při výběru záleží na délce, šířce nohou, tvaru nártu, šířce kotníku. Nadměrek volte cca 0,8 cm do délky, do šířky stačí pár milimetrů. Bota musí dobře sedět v kotníku a nártu, nohu neomezovat. Pokud má být nepromokavá, volte spíš koženou botu, nebo botu s membránou. Za mě je ideální nechat dítě bez bot co nejdéle, poté capáčky nebo co nejměkčí a nejlehčí botu, třeba typu Bobux Xploler, pokud sedne.

Syn v kopačkách pravděpodobně "vydrží", stejně jako v bruslích, v lyžácích apod., pokud bude konkrétní sport chtít dělat. Určitě bych kvůli občasnému nošení nebarefoot bot nesvazovala nohu celý život.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot