Barefoot v budoucnu. Jsou mé obavy oprávněné? Jaké boty tedy pořídit?

Zodpovězené
26. říj 2020

Dobrý den,

mám malou dceru, která právě začíná chodit a já řeším první botičky. Moc se mi líbí myšlenka barefoot. Ale mám obavy z toho, že za pár let už nebude schopna obout žádný jiný typ bot. Že si nebude moci obout na maturitní ples nebo svatbu lodičky. Kamarádka teď vyházela všechny své boty, protože přešla na barefoot a původní už nemůže nosit.

Jaké botky bych teda měla pořídit?

Jsou mé obavy oprávněné?

Děkuji

Zdravím,

já osobně nenosím po přechodu na barefoot běžnou obuv z důvodu nepohodlnosti, určitě bych se do nich stále "nacpala", byť třeba o velikost větší, než dříve.
Je jen na Vás, zda chcete dítěti od mala deformovat nohu, nebo ji necháte volně pracovat v dostatečně široké a pohodlné botě.
Za mě tedy pořídit botu s dobrým tvarem špičky, měkkou, lehkou, s vhodným nadměrkem na délku i na šířku, která dovolí nožce pracovat a posilovat. Podle mého názoru se má bota přizpůsobit noze, ne noha botě.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot