Botky na léto pro tři děti. Které byste doporučila?

Zodpovězené
17. čer 2021

Dobrý den,

sháním pro tři děti boty na léto - pro každého ideálně sandálky a textilní tenisky. Rozměry nohou, které uvádím, jsou včetně 1,2cm nadměrku (měřeno plus12), šířka měřená šuplerou, takže bez nadměrku.

1) Syn - 6,5 let:
Má velký rozdíl v délce mezi levou a pravou nohou: P 21,6 cm; L 22,1 cm. Šířka L i P nohy 7,4 cm.

  • Nárt normální až lehce vyšší,
  • palec dominantní,
  • kotník dle mého normální.

Nedokážu vybrat ani sandály (spíš uzavřenější), ani textilní tenisky. U sandálů jsem přemýšlela nad rozměrem boty 21,7 x 7,6 cm, tzn. že by měl na té kratší noze nadměrek 1,3 cm a na té delší jen 0,8. U tenisek 21,9 x 7,6 cm, takže by nadměrky byly 1,5 a 1 cm - počítala jsem s tím, že by tenisky nosil i v září.
Na ceně mi ze zoufalství v podstatě nezáleží. Netuším, jakým směrem dělat kompromisy ve výběru velikosti, jestli třeba nevolit širší botu (o kolik maximálně?!), kdyby jinak vyhovovala na délku. Budu ráda za jakoukoli směrodatnou radu!

2) Syn - 3 roky:
Opět rozdíl v délce nohou: P 17,9 x 6,6 cm; L 18,3 x 6,5 cm.

  • Nárt normální až lehce vyšší,
  • palec dominantní,
  • kotník dle mého normální.

Jako ideální jsem zvažovala rozměr boty 18,1 x 6,8 cm.
Byla jsem schopná vybrat sandálky, a to Protetika Berg Gris, kde jsou rozměry v jednom e-shopu uváděny 18,1 x 6,8 cm pro velikost 28. Co na tento výběr říkáte?
U textilních tenisek jsem bezradná. Doporučíte něco?

3) Dcera - 3 roky:
Konečně na délku symetrická noha: P 16 x 5,9 cm; L 16 x 5,6 cm.

  • Nárt normální,
  • palec lehce dominantní,
  • kontník a pata úzká.

Jako ideální rozměr boty bych viděla 16 x 6 cm.

Ze sandálků jsem narazila na Lurchi (https://www.vpavucine.cz/lurchi/nathan-fuego/), vel. 24, rozměry 16 x 6,2 cm. Co na to říkáte?
U textilních tenisek jsem opět naprosto zoufalá.

Děkuju moc, že se mému extrémně dlouhému dotazu věnujete s péčí sobě vlastní.

Moc Vás zdravím!

Taky zdravím a díky za důvěru,

u prvního syna by byla ideální bota s VD 21,7 cm, max. 21, 9 cm, nadměrek do šířky stačí několik mm na kažkou stranu, max. 0,5 cm, zejména u sandálků. Dobře vychází třeba Baby Bare vel. 33 (21,6 cm na 7,8 cm), měli by teď mít i uzavřenější sandálky. Nebo třeba Froddo barefoot (dělají se textilní, ty ve vel. 32, i sandálky, ty o velikost větší s 21,8 cm na délku).

Syn č. 2: u Protetik Berg já naměřím jen 18 cm na 6,5 cm, takže úzké.
Tenisky Froddo https://www.vpavucine.cz/froddo/latkove--tmave-..., sandálky Jonap Slim, vel. 27 by měla stačit, mají 17,8 cm, ale to by mělo na letní sandálky na pár měsíců stačit. Na hodně dominantní palec nejsou, jestli má dost místa ověříte nejlépe vložením obkresu do boty.

Dcera: Lurchi by mohly sedět, dělají i textilní, ještě mě napadají Pepino Ricosta a Affenzahn, ale nemám je osobně přeměřené.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot