Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Boty na jaro nebo celoročky. Které a jaké číslo koupit?

Zodpovězené
21. bře 2020

Dobrý den,

prosím o radu. Dcera, 16 měsíců, měla na zimu kompromisní zimní boty DD step vel 21. Nyní jí jsou už malé a má v nich zpocenou nožku. Potřebuji koupit nové na jaro, ale nevím, zda vybrat jarní (podzimní) typ nebo celoroční.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Můžete mi prosím poradit s výběrem?

Ráda bych zašla do obchodu, ale vše je zavřené, tak musím vybrat bez zkoušení přes net. Dcerka má užší nohu, s normálním nártem, ale i přesto jí seděly nejlépe DD a páskem se krásně stáhly kolem nohy. Zkoušeli jsme i Primigi, Frodo, Superfit atd., ale nic nesedělo.

Můžu se spolehnout, že DD budou zase ok?

Nebo jsou velké rozdíly mezi modely jedné značky?

Vel. 21 je jí skoro na doraz, nadměrek má nyní asi 2-3 mm.

Mám koupit vel 22 nebo 23?

Mockrát děkuji za radu.

Dobrý den,

celoroční jsou označovány boty, které je možné za určitých podmínek nosit celý rok (tedy v chladném létě, teplé zimě, ale i na jaře a na podzim). Jaké by měly být boty, které se dají označit jarními, netuším, podzimní možná značí vyšší (kotníkové) nebo mírně zateplené, třeba flísem.

Při výběru velikosti se vždy řiďte přeměřenou délkou/šířkou nožek a přeměřenými mírami bot (barefoot eshopy měří jak délku, tak šířku). Reálné délky bot se liší i ve stejných velikostech (i u stejných značek, ale u různých modelů).
Ráda Vám poradím konkrétněji, k tomu potřebuji znát právě délku a šířku nožek a jaký má kotník a nárt. Poté na internetu vyhledám přesné míry bot a budu schopná určit velikost.
Jak správně přeměřit nožku najdete u mě na eshopu nebo na blogu.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot