Celoročky pro deformované prsty. Poradíte s výběrem?

Zodpovězené
27. bře 2020

Dobrý den,

prosím o pomoc při výběru. Dcera, 17 m., potřebuje boty na jaro. Délku nožičky má 12,7 cm, šířka 6 cm, nárt normální, užší kotník. Na obou nožičkách má vtočené malíčky a prsteníčky od narození, chtěla bych tedy širokou obuv, aby se deformace nezhoršovala. Na zimu měla zn. DD Step vel, 21 a seděly jí výborně díky páskům. Nechci barefoot botu, ale kompromisní, tedy širokou špičku a měkčí podrážku, ideálně opět na sucháč.

Předem děkuji.

Dobrý den,

kompromisní bota bývá nejčastěji kompromisní právě kvůli horšímu tvaru špičky. Pokud chcete botku anatomicky tvarovanou, s dostatečným prostorem pro prsty, doporučuji spíš bf obuv - záleží samozřejmě na tvaru prstů, ale při dominantním palci určitě.
Nožka je širší, poohlédla bych se po značkách Bundgaard Xplorer, Little Blue Lamb Baby, Jack and Lily My Mocs, širší modely Protetik (Levis, Pony), Beda Barefoot.
Jestli mají prstíky dost místa ověříte tak, že co nejpřesněji obkreslíte celé chodidlo, obkres poté vystříhnete, vložíte do boty a prsty a pohledem ověříte, zda není noha nikde utlačovaná.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot