Celoroční obuv. Jakou vybrat?

Zodpovězené
30. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu ohledně bot pro syna. Noha délka 14,5 cm, šířka 6,5 cm, vyšší nárt (obvod 17 cm) a mírně dominantní palec.
Jako první botičky jsme měli capáčky Beda, ale po měsíci jsou malému akorát a poohlížíme se po nových. Raději bychom koupili v kamenné prodejně, ale v této situaci kdo ví, kdy to bude možné.

Líbí se mi Fare Bare, D.D.Step, ale samozřejmě uvítám jakýkoli tip.
Prosím také o radu, zda pořídit spíš vyšší (kotníčkové) boty nebo nízké. Popř., zda je lepší zavazování nebo suchý zip.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

začnu od konce: botu na tkaničku lépe utáhnete a přizpůsobíte, třeba právě na vyšší nárt. Zapínání na suchý zip je zas praktičtější, jednodušší a rychlejší - to se dá u tkaničky částečně vyřešit brzdičkou.
Na jaro se volí většinou nízká bota, kvůli vyšším teplotám, na podzim naopak.
Noha je tabulkově širší, Fare by zřejmě seděly, ale ne každý model - některé nejsou na vyšší nárt a špatně by se prozouvaly. D.D.Step jsou na vyšší nárt ok, doporučuji novou řadu 070, vyšší řady už nejsou 100% barefoot.
Rozměrově (a na vyšší nárt) by mohly sedět Beda Barefoot, Feelmax tenisky, Baby Bare Febo Spring, Zeazoo Leo, možná i Jonap na tkaničky.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot