Dvojčata podruhé, plus šestileťák. Jaké botky?

Zodpovězené
16. lis 2020

Dobrý den,

děkuji za tipy! Tak jsem přeměřila všem třem dětem nožky šuplerou (naboso) a nestačím zírat. Dobrala jsem se oproti obkresu, k dost odlišným hodnotám, a to jsem si u obkresu dávala hodně záležet, abych byla přesná.
Ve výsledku se zjednodušuje situace u chlapečka z dvojčat, ale komplikuje u holčičky.
Shrnu aktuálně naměřené hodnoty (měřeno naboso, délka měřidlem plus12, šířka tou šuplerou - plus tedy rovnou připočítávám ten nadměrek 4 mm, aby byly obojí hodnoty s nadměrkem):
holčička: L 15,7 cm, P 15,8 cm, šířka L,P 5,8 cm
chlapeček: L 17,5 cm, P 17,7 cm, šířka L 6,6 cm, P 6,8cm

U holčičky se mi ani náhodou nedaří najít takto úzké botky. Předvybrané Protetika Sue jsou moc široké.

Návrhy:
Protetika Tyrel vel. 24: 15,6 cm; 6,4 cm
Jonap B4SV vel. 24: totéž
Bundgaard Petit vel. 25 15,9; 6,3 cm

Ty Bundgaard jsou lepší do šířky, ale zase horší do délky... Jak velký nadměrek je tedy do šířky u zimní boty akceptovatelný?

Počítám, že bych dávala merino ponožky Surtex.

U chlapečka vychází dobře ty Jonap B5/SV vel. 27: 17,5 cm; 7 cm.

A ještě šestileťák. Ten má rozměry nožky následující:
L 21,3 cm; P 21,0 cm, šířka L,P 7,6 cm.

Nedaří se mi pro něho aktuálně najít vůbec nic v odpovídající velikosti, ale můžu ještě nějakou dobu vyčkávat na naskladnění, má zateplené holínky... Jonap jsem našla jen do vel. 30, ale orientačně se pohybuje kolem velikosti 32 a 33.

Děkuji moc za Vaše rady a pomoc!

Dobrý den,

úzké botky kromě Bundgaard jsou Ricosta, Affenzahn, Filii, bLifestyle, Koel4kids řada Korkid.
Noha 20/7,2 cm je také úzká, porozhlídla bych se tedy ve stejných značkách, jestli některá sedne rozměrově. Ve větších velikostech už je bohužel výběr omezený, zejména na užší nohu. Napadají mě ještě Wildling a Vivobarefoot, oboje na nohu normálně širokou. Zimní Jonap se vyrábí jen do vel. 30.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot