Holinky a celoroční boty pro batole. Poradíte, prosím, co koupit?

Zodpovězené
30. srp 2023

Dobrý den,

ráda bych pořídila synovi (22 m.) pohodlné a pokud možno lehké holinky s ohebnou podrážkou i na delší procházky.
Syn má delší palec, ale nejsem si jistá, zda je přímo dominantní. Řekla bych, že má normální nárt i šířku (?). Našla jsem nejrozšířenější značky Demar, Befado a Viking, a spoustu dalších.

Nemáte prosím nějaký tip?

Dále bych se chtěla zeptat na Váš názor na barefoot kotníkovou obuv Superfit s goretexem.
Teď nosí boty Bundgaard Petit a podle tabulek mají stejné rozměry. Na podzim bych ráda něco nepromokavého a s tlustší podrážkou, jelikož syn nechce moc chodit na betonových površích a chce se nosit, tak si myslím, že to možná může být příliš tvrdým povrchem - na jiných cestách se to tolik neděje.

Dalo by se to případně vyřešit dodatečnou stélkou do Bundgaard bot, která by tvrdý povrch tlumila?

Nemáte případně nejaky tip na takovouto stélku?

Moc děkuji za odpovědi.

S pozdravem

Aneta

Dobrý den,

pokud se do nich vleze na délku (i šířku samozřejmě), nejlehčí a nejohebnější holínky jsou Bundgaard Cover. Demar Mammut jsou hodně lehké, ale podrážka je výrazně méně ohebná. Superfit barefoot modely mají určitě pevnější podrážku než Bundgaard Petit. Za mě je až moc pevná a špička nemá ideální tvar. Jsou na úzkou nohu.

Vložit extra stélku do boty je určitě možné, bohužel žádný tip nemám - doporučuji běžně naopak spíš ty nejtenčí, případně na zateplení.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot