Jaká je nejlepší náhrada za botky Superfit?

Zodpovězené
6. srp 2023

Dobrý den,

poraďte prosím nějaké boty pro dceru, má 3 roky, délku chodidla 15 cm (je drobnější). Chodily jsme doteď na rehabilitace, vtáčení nožičky, doporučeno zdravé obouvání, nebo tak nějak 🙈. Doteď jsem jí od prvních bot kupovala Superfit, krásně jí seděly (i na rehabilitaci mi je doporučila, nebo ještě značku Pegres). Teď v létě jí ale vyrostla nožička, a i přesto, že má u Superfit nadměrek, tak jí už nesedí, tlačí ji malý prstík, je ale hodně "citlivá", tlačí/vadí jí i u ponožek.

Můžete mi doporučit nějaké kvalitní boty, kde by měla víc prostoru na prstíky?

Značku Pegres ještě vyzkoušenou nemáme. Jinak má na pohled nožičku drobnou, jen vepředu se trochu rozšířila.

Děkuji

Zdravím,

zkuste barefoot botu s pevnějším opatkem a pevnější podrážkou, ta bude mít lepší tvar špičky a tedy více místa pro prsty. Bez znalosti šířky chodidla nejde doporučit konkrétně. Do délky volte nadměrek max. 1 cm, na šířku stačí pár milimetrů, u zimních cca 5 mm. Můžete nohu obkreslit a vystřižený obkres vložit do boty. Ucítíte, jestli mají všechny prsty dost prostoru a jestli bota není úzká. Zároveň tím ověříte, jestli je tvar boty vhodný pro tvar nohy. Bota musí dobře sedět v patě a v kotníku, netlačit přes nárt.

I ponožky můžete zkusit najít širší v prstech, klidně i o několik velikostí větší, praním se srazí.

Existují už i barefoot ponožky, které mají více místa v oblasti prstů.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot