Jaké boty bych měla pořídit pro dvouletého syna? Jaký má tvar nohy?

Zodpovězené
2. srp 2023

Dobrý den,

prosím Vás, mohla byste mi poradit, jaké botičky bych měla pořídit synovi?

Jsou mu dva roky, zdatně chodí a běhá, momentálně má velikost nožičky 13,6 x 5,8 cm, nohy má zdravé a kontrolované u fyzioterapeutky. Přikládám i fotku tvaru nožičky. Už nosil D.D. Step a Filii, ale každé jsou trochu jiné a já pořád tápu, jaký má vlastně tvar nožiček a na jaké značky bych se měla zaměřit.

Děkuji a přeji hezký den.

Zdravím,

D.D.Step a Filii jsou opravdu odlišné boty na jiný typ nohy.

Botu volte se správným nadměrkem (0,8 - 1 cm do délky, do šířky stačí pár mm, u zimích více, aby bylo místo na teplou ponožku), musí dobře sedět v patě, netlačit ani nebýt moc volné v nártu (obojí ověříte osaháním nohy v rozevřené botě) a jít dobře utáhnout okolo kotníku. Bota by měla sedět i tvarově, obkres můžete vystřihnout a vložit do boty, ideálně na pevnější papír nebo karton. Ucítíte, jestli mají všechny prsty místo jak vepředu, tak po stranách.

Rozměrově vychází dobře Bundgaard (model Prewalker, Petit nebo Tobias).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot