Jaké kompromisní botky pro 16měsíční batole?

Zodpovězené
28. dub 2021

Dobrý den,

ráda bych požádala o radu. Naše malá se konečně rozchodila, a tak už i venku lítá jako drak. Ráda bych jí tedy koupila nějaké pořádné botky, ale to množství všech botiček a názorů na ně.. Už mám hlavu jak pátrací balon:(

Vím, že bych malé ráda pořídila nějakou kompromisní obuv, ale nějak se moc neorientuju. Vím, že kompromisní jsou třeba D.D.step a jejich řada 018 a 015 (i když jsem tuhle informaci našla na některých stránkách i u jejich jiných řad:/). Malá má délku nožičky cca 12,5 cm, šířku cca 5,6 cm a přes nárt jsem jí naměřila cca 14 cm.

Chtěla jsem objednat přes internet, ale mám strach, že bych netrefila, tak půjdu asi nejdříve vyzkoušet do obchodu, jen nevím, po čem se ptát a na co si dát pozor.

Moc děkuji za rady!

Zdravím,

budete hledat botku, která má na délku max. 1 cm nadměrek, na šířku pak alespoň pár milimetrů, bota nesmí být užší než noha. Musí sedět v patě/kotníku a nártu, mít odpovídající tvar špičky (aby bota nevbočovala a nemačkala prsty k sobě). Bez podpatku, bez podpory klenby, lehká, ohebná, neomezující kotník. Při zkoušení pozorujte, jak se dítě v botě pohybuje, jestli se v nich dokáže zvednout, nezakopává, nevtáčí špičky dovnitř. Ideálně by v botě měla chodit stejně, jako bez nich.
Dobrý (anatomický) tvar špičky je podle mě nejdůležitější, v tom bych kompromis určitě nedělala.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot