Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nesouměrná velikost délky nohy. Jaký nadměrek volit?

Zodpovězené
3. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak nejlépe řešit obutí, když má dvouletý syn téměř o půl centimetru větší levou nožku, než tu pravou? Jedná se cca o 3-4 mm, v jeho věku to nejsem schopna změřit úplně přesně.

Vím, že bych se měla řídit tou větší nožkou, kterou má 15,4 cm a ta druhá je 15 cm.
Když mu obuji botky se stélkou 16 cm, tak občas říká, že ho bolí nožička (ale když se zeptám na tu druhou, tak pak ho samozřejmě bolí taky 🙂 ). A když má boty se stélkou 17 cm, tak na tu jednu nohu dobrý, ale co ta menší, není to pro ni už moc velké? Mám tu botu s menší nohou nějak vyplňovat?

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

ideální by bylo nechat šít botky na míru, pokud toto není možné, bude potřeba často přeměřovat nohy i měnit boty, aby měl rozumný nadměrek na obou nožkách.

2 cm nadměrek je obrovský, i pro dospělého. Nejlepší by v této situaci by bylo najít botu s 16,4 - 16,5 cm vnitřní délky (nemusí se rovnat délce stélky), určitě ne větší - což samozřejmě s ohledem na výběr může být těžký úkol, ale ne nemožný. Jakmile by nadměrek klesl na 15,9 - 16 cm, už bych botky měnila, aby na delší noze měl alespoň 0,5 mm nadměrek, nutný pro pohyb prstů.

Nenapadá mě, čím a kde botu vyplnit, nadměrek by v ní "nosil" tak jako tak.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot