Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nestabilní chůze v zimních botech. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
Dětské botyBatolePsychomotorický vývojMotorický vývoj dítěteÚrazyPohotovost
8. led 2020

Dobrý den,

naše dcera začala v 13,5 měsících s prvními krůčky. Doma ji nechávám z 99 % chodit v protiskluzových ponožkách. Chodí čím dál tím lépe, jen si není ještě úplně jistá. Čeho jsem si ale všimla, je chůze venku v zimních botech (+ v kombinéze), přijde mi šíleně neohrabaná. Je mi jasné, že nebude hned lítat jako drak, ale s manželem jsme si všimli, že venku neumí padat. Jakmile ztratí rovnováhu, prohne se v zádech a jakoby přepadne dozadu směrem na hlavu. Doma by při stejné nerovnováze spadla na zadek, v zimních botech však přepadne.
Minulý týden jsme po jednom takovém pádu skončili na pohotovosti, protože spadla na betonu (vše v pořádku, naštěstí). Ale donutilo mě to nad tím víc přemýšlet. Na zimu máme boty od DD Step, které jsme zakoupili při osobní návštěvě prodejny obuvi.

Nevíte, čím by to mohlo být? Nebo je to běžné? Nikde jsem na toto téma nenarazila.

Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

běžné to určitě není, nezmiňujete konkrétní model ddstep, tipuju buď na příliš vysokou (a možná i příliš pevnou) botu (zkusila bych nižší, ne kotníkovou, a kotník zateplit vlněnými návleky, nebo místo bot dát např. Stonz Toddler nebo jiné např. softshellové z Fleru) nebo na kombinaci kotníkové boty a špatného oblečení (místo kombinézy raději kalhoty a bundu). Botky vybírejte co nejměkčí, ať není nožka nijak omezovaná, ne příliš velké.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot