Podzimní/ zimní boty pro dceru. Jsou vhodné barefoot?

Zodpovězené
30. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké podzimní/zimní celoroční boty byste doporučila pro dvouletou holčičku.

Délka chodidla je 14 cm, šířka 6 cm, dominantní palec. Dcera má valgózní kotníky, chystáme se k fyzioterapeutce.
Uvažovala jsem o barefoot botech.

Jsou v tomto případě vhodné? Zatím jsme měly boty Protetika, Superfit, Elefanten, zdálo se mi, že seděly pěkně, ale teď nevím vzhledem k těm kotníkům....

Děkuju za odpověď!

Dobrý den,

bota určitě není samospásná, pokud má dítě valgozní kotníky, je vhodná kombinace cvičení (po návštěvě fyzio, který doporučí ty správné) a případně třeba tejpování, v kombinaci s dobře zvolenou botou a častou chůzí naboso, kde je to možné.
Bota by měla dobře sedět v kotníku a v nártu, aby ji dítě nesešlapávalo, kromě délky a šířky tedy záleží právě na těchto parametrech - je-li nožka baculatá, budou sedět jiné botky, než pokud má uzoučký kotník a třeba nízký nárt. Protetika dělá různé boty, Elefanten neznám, ale třeba Superfit určitě nejsou vhodné na dominantní palec, jsou hodně špičaté, palec v nich nemá místo a stáčí se k ostatním prstům.
Také může být vhodné zvolit botu s opatkem (u barefoot bot je opatek vždy měkký, nikdy ne pevný).
Nožka je rozměrově normálně široká, při výběru je dobré také zohlednit tvar prstů (sestupný vs. rovný).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot