První botičky. Je vhodné pořídit od D.D.step?

Zodpovězené
3. dub 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu, jestli je vhodné pro dceru (1,5 roku), která teď začíná samostatně chodit, pořídit první botičky od známé (D.D.step). Dcera známé je prý nosila jen měsíc.

A případně, prosím, jak poznám, že dceři dobře sedí?

Ráda bych teď dceři nějaké botičky koupila, ale nevím, jaké přesně vybrat s ohledem na situaci, kdy si je nemůžeme vyzkoušet osobně v krámě.

Moc děkuji za odpověd, krásný den.

Dobrý den,

při výběru dbejte na:
1. správný nadměrek do délky i do šířky (viz. http://vpavucine.blogspot.com/2016/02/nadmerek-...)
2. bota musí sedět dobře v kotníku a nártu, tvar špičky by měl co nejvíce odpovídat tvaru prstů
3. nechte dceru v botkách proběhnout a sledujte chůzi - cílem je, aby v botách chodila co nejvíce jako naboso.
D.D.step jsou barefoot jen modely z řady 018, resp. v budoucnu řada 070, řada 015 je kompromisní (tvar špičky není pro dominantní palce).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot