První botičky, kluk 11 měsíců. a vhodná obuv, holka 3 roky. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
25. srp 2020

Dobrý den,

mám chlapečka, 11 m., teď se rozchodil, zatím má na ven kožené capáčky Capiki. Počasí se mění a chce pořád chodit. Má spíš delší, užší nožku s dominantním palcem bych řekla, nárt normální, 12 cm délka, 5,5 cm šířka. Přiložím foto.

Chtěla bych Barefoot, už celoroční. Nevím, po které konkrétní značce se poohlédnout.

Poradíte, prosím?

A dcerka mi přijde, že má velmi širokou nohu, dominantní palec, nosí zatím kompromis D.D.step, ale myslím si, že jí to už nevyhovuje.

Myslíte, že by to chtělo přejít třeba na Bedu barefoot?

Nohu má 14,5 délku a 6,5 šířku. A zdá se mi, že jí začala noha jít do plocha a poslední 4 m. chodí dost po špičkách a nechce přestat. Předtím chodila jen občas. Má i dost nízký nárt. Doma byla pořád naboso. Bojím se, že jsem něco zanedbala. Za měsíc jdeme na 3letou prohlídku, tak to s pediatrou zkusím pořešit, jestli nás někam pošle, či se obávám zbytečně. Dcera je spíš nespolupracující, ačkoliv dost rozumí, některým věcem jde schválně tvrdohlavě proti.

Děkuji moc za Váš čas.

Dobrý den,

Capiki nemají dobrý tvar špičky, víc místa pro palec mají např. Dadoos, Nolen, Nohatka, nové Babice (označené barefoot), Liliputi.
Nejměkčí botky pro začínající chodce jsou Bobux Xplorer a Froddo Prewalkers,. můžete nechat jen capáčky podlepené plotnou.

Nožka holčičky je určitě širší, široké boty jsou Beda Barefoot, Fare Bare, nové Pegres Barefoot, Jonap Barefoot, Baby Bare Shoes. Podle obkresu jsou prsty hodně sestupně, proto bych Beda vyřadila, mají rovnou špičku - palec by byl ok, ale před ostatními prsty by měla zbytečně moc místa. Vypadá to i na úzkou patu, takže bych volila mezi zbylými značkami výše. Na úzký kotník a nízký nárt sedí nejlépe Jonap a Baby Bare Sneakers.
Chůze po špičkách není neobvyklá, po třetím roce bych už ale konzultovala s odborníkem. Chůze naboso, tedy stimulace chodidel, určitě může pomoct - s tím, že povrch je různorodý, aby se noha nenudila, pracovala. Pokud máte dojem, že je noha plochá (bude zřejmě jen plochovbočená), doporučuji návštěvu fyzioterapeuta, který dítě prohlédne celé a doporučí vhodné cviky. Často bývá problém třeba v oslabeném břišním svalstvu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot