První botičky na jaro/léto. Jaké jsou vhodné pro ročního chlapečka?

Zodpovězené
22. dub 2020

Dobrý den,

můžete prosím poradit, jaké jsou vhodné první botičky na jaro/léto pro ročního chlapečka?

Délka chodidla je 12 cm, šířka je 4 cm. Slyšela jsem, že nejvhodnější první botičky mají být otevřené kotníčkové sandálky, se zpevněnou patičkou.

Jaký materiál a podrážka je nejvíce vyhovující, když dítě začíná chodit a jakou velikost mám vybrat?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

pokud dítě bude už od prvních krůčků nosit kotníkové pevné boty, nožka nebude mít příležitost pracovat, posilovat.
První boty má smysl kupovat až dítě opravdu chodí (bez opory ujde v prostoru několik kroků), do té doby je, i podle mého názoru, lépe nechat jej naboso, maximálně v protiskluzových ponožkách nebo capáčkách, pokud naboso není možné. Je to důležité i pro tvorbu klenby. Capáčky můžete klidně nechat i na ven.
Podrážka co nejměkčí, tenká, ať dítě cítí, po čem chodí, a nožka se může povrchu přizpůsobit. Materiál jednoznačně zdravotně nezávadný, bota by měla být lehká.
Při výběru velikosti se řiďte přeměřenou délkou, v barefoot eshopech se boty běžně měří měřidly. Důležitý je i správný nadměrek do šířky, správný tvar špičky, aby bota sedla okolo kotníku a nártu. Jaký zvolit správný nadměrek jak do délky, tak do šířky, a na co dbát při výběru, najdete na blogu, odkaz viz. níže, štítek "výběr".

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot