První botky pro kluka. Kotníkové, nebo nízké na způsob tenisek?

Zodpovězené
26. kvě 2020

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu. Syn, 13. měsíců, je začínajicí chodec, doma chodí bos, venku nosí Bobux explorer, ty už má ale na hraně, tak uvažuji nad koupí nějakých celoročních bot (nejsem si ale na 100 % jistá, zda barefoot nebo klasiku), zda koupit kotníkové nebo na způsob tenisek.

Syn má nohu 13 cm dlouhou a 6 cm širokou v oblasti prstů, nárt normální výšky.

Zatím jsem koukala po: Superfit (s nimi mám dobré zkušenosti u dcery), D.D.step, Bobux, Plae. Jde mi ale spíše o to, zda ty kotníkové či nízké. Syn dostal letní Filii a ty mu sedí, jen bohužel cena je dosti vysoká, a to musím také při výběru zohlednit.

Ještě bych se zeptala, pokud doporučíte barefoot obuv, zda u té je lepší nízká či kotníková obuv pro začínajícího chodce.

A jaký je Váš názor na obuv Plae pro děti školkového věku?

Dcera má úzkou nohu, jak v kotníku, tak v oblasti prstů, s normální výškou nártu. Tak, zda by tyto boty byly vhodné.

Děkuji za Vaše rady a za tipy.

Barbora

Dobrý den,

podle mého názoru má začínající chodec mít možnost nožku posílit, nechat ji pracovat, to mu pevná kotníková obuv znesnadní.
Superfit je klasická pevná obuv s dropem a velmi špatným tvarem špičky, DDStep mají nekteré řady barefoot, některé kompromisní (oboje spíš na širší nohu), některé řady jsou klasická obuv. Bobux Xplorer jsou super jako první botky, ostatní modely (některé barefoot, některé ne) jsou na úzkou nohu. Zmiňujete tedy velmi rozdílné boty, jak barefoot/nebarefoot, tak na velmi odlišný typ nohy. Je potřeba se řídit rozměry nohy, délku i šířku porovnat s délkou a šířkou boty, zvolit správný nadměrek, zohlednit i tvar kotníku a nártu. Jestli zvolit klasickou obuv nebo barefoot, je Vaše rozhodnutí, pokud zvolíte bf obuv, doporučuji zajít do dobré kamenné prodejny, kde Vám s výběrem pomůžou, nebo kontaktovat některý z eshopů (klidně i mě, třeba emailem), kde podle rozměrů a popisu kotníku/nártu Vám také pomůžou zvolit sednoucí značku/model.
Noha 13/6 cm je širší, rozměrově by měly sedět dobře Bobux Xplorer vel. 22.
Plae jsou kompromisní (pevnější podrážka, nedokonalý tvar špičky, nejsou vhodné na dominantní palec, zejména stélka je nevhodná, tu doporučuji odstranit) a na užší nohu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot