První boty pro "miminko". Jaké byste doporučila?

Zodpovězené
2. zář 2020

Dobrý den,

dceři je nyní 7 měsíců a už si začíná stoupat. Doktorka nám říkala, abychom pořídili boty okamžitě, co si stoupne, aby se jí tvarovala klenba.

Je to pravda? Jaké boty byste doporučila?

Když byste mi dala i konkrétní příklad, byla bych ráda (jestli tedy můžete).

Moc děkuji.

Dobrý den,

dokud dítě nechodí, nejsou boty potřeba, mezi stoupáním u nábytku a chůzí v prostoru může být několik měsíců, třeba i půl roku. Pokud je nutné mít něco na noze kvůli ochraně nohy, postačí capáčky (pozor na dobrý tvar špičky), ve větší zimě pak třeba softshellové návleky. Noha by měla volně pracovat, aby posílila, bota klenbu nevytvoří. Doporučuji např. ebook z https://luciekinclova.cz, nebo videovstup fyzioteraputky v ČT

další odkazy najdete třeba u mě na blogu. Jsou tam i tipy, jak vybrat správnou obuv (jak změřit nohu, jaký zvolit nadměrek).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot