První zimní boty pro dceru. Jaké byste doporučila?

Zodpovězené
3. lis 2022

Dobrý den,

jaké byste doporučila zimní boty pro naši dceru, které je nyní 13 m., tedy v době nošení zimních bot jí bude řekněme 15 m. a bude chodit téměř 5 měsíců?

Začala brzy, chodí už 3 měsíce, před 14 dny jsme zakoupily ve specializované prodejně Froddo Prewalkers na suchý zip, ale jsou slabounké a s blížící se zimou budeme potřebovat něco teplejšího. Dcera má, řekla bych, úplně normální chodilo, žádné dominantní prsty, možná malinko vyšší nárt (ale to může být jen můj dojem, protože bojujeme s obouváním, prostě to ještě pořádně neumím 😁🙈).

Boty jí na noze evidentně nevadí, chodí v nich jako starý mazák. Bydlíme na Vysočině a bývá u nás i poměrně dost sněhu.

Druhý dotaz zní, zda má cenu kupovat víc párů bot nebo vystačíme s jedním.

Moc děkuji. ❤️

Zdravím,

pokud Froddo Prewalkers sedí, zvolila jste dobře, jsou to capáčkovité boty, věřím, že v nich chodí pěkně. Vyrábí se i v zateplené verzi (podšívka je z ovčí vlny), můžete tedy na zimu pořídit ty.

Při výběru boty je potřeba zvolit správný nadměrek do délky (max. 1 cm u takto malého dítěte), bota nesmí být užší než noha (pár mm do šířky stačí), musí sedět v patě, na nártu netlačit, jít dobře utáhnout okolo kotníku. Zohledněte i tvar špičky, aby odpovídala tvaru prstů. Anatomický tvar špičky je důležitý, společně s rovnou ohebnou podrážkou bez dropu.

Boty obecně je dobré střídat, u malého dítěte je to ale na zvážení, nožka roste rychle. Bude tedy záležet na Vašich potřebách a komfortu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot