Sandály pro dvouletou holčičku. Prosím, poradíte s výběrem?

Zodpovězené
30. čer 2020

Dobrý den,

ráda bych se opět poradila o výběru botek pro svoji dceru. Naměřila jsem následující rozměry vč. nadměrku 1,2 cm: Levá noha 14,9 cm, pravá 15,3 cm; šířka levá noha 6,0, pravá noha 5,8, lehce dominantní palce, úzký kotník, nárt normální.

Na jaře jsem riskla Protetika alix ve vel. 23 a naštěstí dotáhneme i na její úzký kotník, i když je to teda nadoraz. Nožka jí moc neporostla, respektive jedna ano, druhá ne a rozdíl dělá asi 4 mm, a potřebovala bych pro ni sandálky/baleríny, které budou sice prodyšné, ale nebudou nějak extra otevřené (kvůli kamínkům na hřiští, písku apod.).
Našla jsem:

  • Protetika Berg Grey, které podle jednoho e-shopu mají ve vel. 23 rozměry 147x63 a lze je prý dotáhnout dobře i na úzký kotník.
  • Balerínky Plae Emme Hibiscus, vel. 23 148x62, vel. 24 152x64 (ty se mi ale nelíbí moc vzhledově),
  • Bundgaard Petit Sandal, vel. 23 151x62.

Budu moc ráda za posouzení výběru a zároveň za jakékoli další tipy na konkrétní modely, značky apod. Kluci jedou Beda barefoot, ale holčička má výrazně odlišnou nohu, tak se teprve hledáme a orientujeme...

Mějte se moc krásně a děkuji!

Zdravím,

u Protetika Berg naměřím u vel. 24 15,3 cm, ty už budou na menší nožku příliš velké, u vel. 23 14,6 cm, na větší nožku už jen 0,5 cm nadměrek. Šířku jsem u nich naměřila jen 6 cm.
S Plae nemám moc zkušeností, je to kompromisní bota s pevnější podrážkou, nejsou vhodné na dominantní palce.
Nejsem si jistá, jestli i zmíněná šířka je včetně nadměrku, pokud ne, mrkněte ještě na Jonap B9, jdou dobře utáhnout na úzký kotník, u vel. 23 jsem naměrila 15,1 cm na 6,6 cm. Pokud je šířka už s nadměrkem, byly by myslím nejlepší zmíněné Bundgaard Petit, ačkoliv jsou zbytečně vysoké. Více uzavřené sandálky jsou ještě Tikki a Baby Bare, model Summer, utáhnout na užší kotník jdou dobře.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot