Tenisky na hubenou nožku - protetika Dony, Jonap Slim B7 nebo Ricosta. Je šance, že něco sedne?

Zodpovězené
5. kvě 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala ohledně bot pro syna 2,5 roku. Má myslím hubenější nohu, výšku nártu neumím moc poznat. Délku má necelých 14 cm (měřím doma měřidlem plus12 a tam mi to vychází na cca 16 cm), šířku nohy 5,6 cm (šuplerou). Přikládám i foto nožek.

Ráda bych mu pořídila nějaké tenisky na léto, ideálně taková ta prodyšná síťovina, preferují boty s opatkem než s úplně měkkou patou.
Teď nosí D.D.step starší řadu 015 vel. 23 a řekla bych, že sedí hezky, jen už je to tiptop na délku. Zkoušela jsem mu v obchodě 24 stejnou řadu, ale v tom zoufale plave, kotník, nárt, strašně široké v patě. V nártu a patě mu hezky sedí Superfit (ale ty nechci kvůli užší špičce), Fare standartní řada (ale zas nepřiměřený drop...).

Mám vyhlídlé protetika Dony, Jonap Slim B7 nebo značku Ricosta.

Je šance, že něco z toho sedne?

Děkuji mockrát.

Zdravím,

tím měřidlem byste měla naměřit 15 cm, pokud má nohu 14 cm. Noha je tabulkově normální, jestli se Vám zdá nárt nevybočující, zřejmě bude normální taky. 🙂
Dony sedí na vyšší nárt, širší kotník, jsou širší i v patě. Pokud je nožka naopak spíš útlá, s užším kotníkem, budou lepší Jonap nebo Ricosta. Rozměrově (na šířku) sednou myslím spíš Ricosta, pokud Jonap, tak určitě Slim verze.
Tip ode mě: Lurch Barefoot nebo Bundgaard Petit.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot