Valgozita kolen vs. barefoot boty. Budou vhodné? Existuje nějaký kompromis?

Zodpovězené
15. únor 2021

Dobrý den,

moc bych Vás chtěla požádat o radu. Ráda bych dceru obouvala do kompromisních barefoot bot. Líbí se mi boty s širší špičkou, ale zároveň s pevnějším opatkem. Spokojená jsem byla s boty D.D.Step. Bohužel boty, které jsme měli v oblibě, se dělají jen do vel 24. A přišlo hledání a trápení se, jakou obuv vybrat.

Dcerka má lehce vbočená kolena. Ale dočetla jsem se, že barefoot boty pro ni nebudou úplně vhodné.

Je tomu opravdu tak? Opravdu potřebuje podporu klenby a tvrdou botu?

Nevím, jakou cestou se vydat :( Existuje nějaký kompromis, který dceři nezničí nohu a zároveň pomůže srovnat kolena?

Děkuji

Zdravím,

žádné boty nejsou samospásné, žádné nohu samy o sobě "nespraví". Určitě s valgozitou navštivte odborníka, ideálně fyzioterapeuta, který se na dítě podívá a doporučí vhodné cviky, případně i vhodnou obuv.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot