Vbočené kotníky u 1.5 letého dítěte. Nosil barefoot boty, ale nejsem si jista, zda pokračovat?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den.

Můj syn, 20 měsíců, má dle mého dost vbočené kotníky. Má nožičku č. 26. Jako první obuv měl barefoot Baby bare a Filli. Pak také Pegres s vyšším kotníkem. Teď vůbec nevím pro jaké boty se rozhodnout? Nebo, zda mám vůbec začít řešit ty nožičky? Je pravda, že se má čekat do 3 let věku? Posílám fotku na posouzení.

Moc děkuji

Dobrý den,

takto malé dítě má na nedokonalosti "nárok", nožka ještě nestihla dostatečně posílit, ale podle fotky je kotník vbočený hodně. Pro klid duše doporučuji nečekat až do tří let, ale navštívit fyzioterapeuta, ideálně nakloněného barefoot obouvání. Prohlédne dítě celkově, ne jenom nohy, a doporučí Vám vhodné cviky.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot