Vybočená pata u dítěte. Máme cvičit anebo postačí vhodná obuv?

Zodpovězené
6. bře 2019

Dobrý den,

zjistila jsem u syna (18 měsíců), že má trochu vybočenou patu ven. Mohla mu uškodit chůze po rovném povrchu typu plouvoucí podlaha??? Jak mu nyní pomoct zlepšit patu?

Doma nosil kožené capačky, ponožky, první botky ven nosil barefoot Camper peu, zimní už ale Primigi. Nyní má na doma papučky Béďa, syn má velkou a širokou nohu.

A ještě otázka, koupila jsem mu boty Primigi s tvarovanou stélkou, mohla bych stélku vyměnit za rovnou např. zastřihávací stélku?

Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

samotná obuv problém nevyřeší, pokud u dítěte opravdu nějaký problém pozorujete, doporučuji návštěvu fyzioterapeuta, který dítě prohlédne a případně doporučí vhodné cvičení. Dítě je ale ještě hodně malé, svaly ještě nemusí být dostatečně posílené, trochu vbočená pata se může časem upravit sama. Poskytovala bych mu dostatek podnětů, hodně chůze naboso, cvičení. I plovoucí podlaha doma nemusí být jen jednolitým rovným povrchem, na mém blogu najdete několik inspirací na pomůcky - třeba senzorické koberečky.

Stélku s podporou klenby vyměnit za rovnou určitě můžete, pokud nechcete nožku podporovat uměle zvenčí.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot