Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Prosím,jak se jmenuje ten seriál s dinosaury,jak tam vždy táta dinosaurus říká "Zlato,jsem doma" Je to dost staré

  Do školky pro paní učitelky:dortík k Dráčkům a Skřítkům,vlastnoruční přàníčka a domácí mýdelka s perníkovou vůní

  Do školky na besídku

  Vánoční skřítek si byl pro dopisy a nechal za ně dětem malý dárek

  (2 fotky)

  Dnešní pouštění balonků s Českým Ježíškem bylo krásné,ale ještě krásnější byly chvíle před tím,i k dyž zároven hrozně smutné.Byly jsme v Penny a cestou na náměstí nějaké staré paní,co měla ten tlačící vozík před sebou,začal padat z něj nákup.Tak jsme ji ho pomáhali sebrat a jelikož bylo vidět,že má problémy s nákupem ve vozíku dojet domů,doprovodili jsme ji s dětma. i když paní odmítala - odmítala slovně,ale v očích měla tak zoufalou touhu,aby jsme ji pomohli.Cestou jsme si povídali.v 86 letech se k ní děti otočili zády,protože jim odmítla dávat peníze.Musela mít těžký život,z toho mála co nám řekla. Paní se mohla uděkovatí,když jsem ji vozík i s nákupem vynesla do vchodu a že je tak rychle doma z té zimy - cesta nám trvala 10 minut,normálnímu člověku zabere ten kousek 5 minut,jí když by šla sama s nákupem půl hodiny.
  Kam se hrabou hmotné dárky,ta radost v očích té staré paní byla tím největším letošním dárkem!

  Jak se zbavit muže a mít večer pro sebe ? Poslat ho uspat děti! Zaručeně usne taky 😀

  Mluvím s tchánem po telefonu:"Michal je v práci" - Kuby překládá do své řeči:"Dědu,táta hají" aneb už víme,jak se muž v práci "nadře" emoticon

  Moc děkuji za srdíčka! Potěšili moc! Chvíli je nechám zahřát duši a pošlu je dál!

  Říkám Nelince,že byla u mě v bříšku.Nela:" A Kuba taky?" Já:"taky" Nela:"Ale tys nás nespapala,my do tebe zalezli,tam jsme čůrali,kadili a utírali prdelky!"

  Dnes jsou to přesně 4 roky,co se nám narodilo naše štěstí! Krásné narozeniny,holčičko!

  Počínaje dneškem přestvám cokoliv plánovat a beru si přklad ze svých dětí,které žijí přitomností! I když to bude s mou povahopu kozoroha těžké.Paradoxně,čím vííc něco plánuju (výlety,dárky k narozeninám,oslavy atd) a těšm se na to,tím víc se to po...e - naopak nejlepší jsou spontální nápady a akce!

  S našima dětma se člověk nenudí.:Jak se povedlo Nelče odštípnout si špičku zubu netuším. Kuba zas projevuje své umělecké sklony - nedávno jsme malovali zdi - no můžeme znova - otisky ruček, seškrábaná barva - páč odkoukal od psa,že ten,když zaškábe u dvéří jde ven - tak top taky zkouší. Nelče maluju nad postýlku obrzky - Kubík mi je pusinkuje - tudíž roumazává už zaschlou barvu,jak slintá. a minule si vzal tužku a taky maloval obrázek nad postel - bohužel do hotové Máji.

  "Slon má chobot a tím čůrá!" -:"Proč myslíš,že chobotem čůrá?"-"Protože chobot má i Kuba a čůrá s ním!"

  benjik
  28. kvě 2013    Čtené 0x

  Jing a jang = Nela a Jakub

  Jing a jang = Nela a Jakub aneb tak rozdílní,ale přesto ladící

  Blíží se Den dětí a mě to přinutilo se zamyslet,jaké moje děti vlastně jsou. Výsledek mohu přirovnat k jing a jang - jsou úplně odlišní,ale dokonale se doplňují a jeden bez druhého nejsou "úplní."

  -Nela je spíš pohybově zaměřené dítko - začala běhat(ano běhat,chůzi se naučila později) v 10.měsících,od té doby se se nezastaví. Kuba je přesný opak - začal pořádně chodit až ted ve 14.měsících,ale i tak je to spíš takový peciválek.

  -Kuba začal hodně brzy mluvit co se týče prvních slov.Pořád něco brebentí.   Nela naopak mluvit jakž takž začala ve 2 letech  - do té doby si vystačila jen s cca 10 slovy.Navíc srozumitelně mluví až od 3,5 let.

  -Nela nemusí moc malování - radši si vezme nůžky a vystřihuje nebo něco tvoří .  Kuba naopak - čmárá všude a na vše od 11.měsíců

  -Kuba přímo miluje knížky a čtení z nich. Nela si radši prohlíží obrázky v nich

  -Nela od narození dovedla spát ve své postýlce,ale neměla dost dlouho ráda deku.  Kuba postýlku nesnesl ani v porodnici a vyžadoval těsné zavinutí a blízkost lidského tepla (mě).

  -Kuba se nenechá od narození hlídat nikým ani svým tátou. Nelu mohl hlídat kdokoliv bez problému.

  -Nele trvalo dlouho naučit se jakoukoliv písničky - radši tancovala.  Kuba naopak umí již ted dokonale zanotovat své oblíbené písničky.

  -Kuba má rád pejsky. Nela kočičky

  atd........

  Rozdílů by se našlo ještě spousta.Přestože jsou zcela odlišní,jsou na sebe navzájem neskutečně navázaní. Navzájem si pomáhají,spí spolu,,dovádí a vymýšlejí jak na nás.Někdy je jejich rozdílnost důvodem sporu,ale nikdy se na sebe dlouho nezlobí. Je na nich vidět,že se mají hrozně rádi a jsou to prostě partáci.

  A my je za to milujeme, i když máme kolikrát chut je vystřelit na měsíc na Měsíc. Jsme rádi,že nejsou jak přes kopírák(tedy podobou ano), o to větší zábavu a dobrodružství si s nimi užíváme. Těšíme se z každého jejich pokroku,úspěchu. Ale hlavně se těšíme na každou chvilku s nimi,protože bez nich - my nejsme nic!

  "Maminka je dokonalá" aneb vyznání naší Nelči při rozhovoru s tatínkem.Miluju ji,potvoru jednu!

  Nela: "Mami,vem si mě za muže!"
  Já:"Proč?"
  Nela:"Pro peníze!"

  Jůů,moc děkuji za srdíčko! Potěšilo,vykouzlilo úsměv a letí dál!

  Uklízela jsem binec ze země a najednou mě Nela ze zadu objala a řekla:"ty jsi moje rozkošná maminka!"

  Mě ted dostala Nelinka. Chvíli po vyčištění zubů se zakousla do marcipánu a já se jí ptám. " Nemáš vyčištěný zuby?!" A ona? "Hm" položila marcipán, došla si pro kartáček a začala si je znovu čistit. K čemu mě to dítě vůbec ještě potřebuje?🙂

  Ádie nočníku, Nelinka už chodí regulérně na wc a moc úspěšně.

  Závidím Nel jak je rozmazlovaná prababičkou. Jednu pravou barbie dostala k vánocům a druhou ji dnes koupila a schovala k svátku. A já za celý živou nedostala ani jednu,chjo,já chci taky☹

  Naše dcerka při nakupování myslí i na druhé. Jely jsme kolem piva, když začala křičet táta,táta a nedala pokoj, dokud jsme tátovi pivo nevzaly.

  Normálně závidím svému dítěti zubaře. Luxusní péče! Příjemný personál,dětský koutek,venku hřiště. Nel si mohla do ordinace půjčit plyšáka,tam jí pustily přímo na křesle pohádku na dvd,pak dostala obrázek. Kontrola v pohodě,zoubky má zdravé a bez kazu

  Nákupy s naší beruškou mě fascinují. Byla jsem s ní u nás v tescu,sama si vzala svůj košík a začala nakupovat.-) Vzala si jedno rajče a už si šla utrhnout pytlík a takhle to šlo i u mandarinky a jablek. je úžasný jak takhle malý špunt logicky uvažuje

  Míry při 18-ti měsíční prohlídce: 9,490 g a 78cm. Nelinka dostala pochvalu jak je šikovná,krásně mluví,pije z normálního hrnku a paní doktorce se moc líbili její dlouhé vlásky a prý je to malé čertice.