icon
7 / 78
avatar

Co místo živočišného mléka? Objevuji kouzlo rostlinných. Ano, i já jsem začala, zatímco celý svět o nich už ví 🙂






Mandlové mléko 1l
200g mandlí
voda

Mandle namočíme přes noc, vodu ve které byly namočené tak slijeme. Mandle dáme do mixéru s 500ml čerstvé vody. Rozmixujeme do hladka a přecedíme přes plátno/ plenu. Doleji vodou, aby mi vznikl 1l mléka. Ředění záleží na momentální chuti

18. únor 2015
avatar

Předpokládám, že se používají neloupané mandle.

19. únor 2015
avatar

Je to mozne jak s loupanymi, tak neloupanymi. S loupanymi je to pracnejsi, je treba je namocit do studene vody a oloupat...

20. únor 2015
avatar

mandlové je výborné 🙂 já ho dělám z neloupaných

25. bře 2015
avatar

Co pak s těmi mandlemi? Je to celkem drahý špás.

25. bře 2015
avatar

@baca jestli můžu odpovědět - já tu drť používám pak do pečení - nahradím tím část mouky 🙂

25. bře 2015