Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
ivett25
24. zář 2010

2 autosedačky - jakou vybrat?

Řeším problém!

Od manželovy sestřenice jsme si koupili trojkombinace Jané Slalom Pro kolekce 2006 a od další jeho sestřenice mám půjčenou autosedačku - vajíčko Römer, kolekce 2009. Řeším to, že na vajíčko Jané nejde koupit IsoFix. A na Römer samozřejmě jde, ale zase Römer nejde nasadit na podvozek Jané. Takže vlastně nevím, jestli raději oželet IsoFix na Jané, ale používat v autě autosedačku Jané a vždy nacvakávat na podvozek Jané. A nebo mít v autě stále připevněnou autosedačku Römer, která je bezpečnější a kvalitnější, ale ta by tam byla nastálo, protože nespolupracuje s podvozkem Jané. Takže, kdyby mimi uslo v autě, tak bych jej musela z Römeru vyndat a přendat do vajíčka Jané? Poraďte, co byste zvolili? Používat do auta Jané a nacvakávat i na podvozek kočárku, nebo používat v autě Römer, ale miminko vždy vyndávat a ukládat do Jané?

  Zdravím, doporučuji pořdit si do auta Romer, my ho měli na prcka taky, teď už má větší - Britax evolava (to je taky Romer). Romer je sice těžší, ale jak píšeš, je daleko nejbezpečnější a navíc je dost prostorná, takže v ní může být prcek douho. My v ní měli Adámka ještě v roce, a to nebyl žádnej prcek..

  24. zář 2010
  ivett25
  autor

  @zzuzinda, díky za odpověď. Já právě Römer upřednostňuji hlavně kvůli bezpečnosti, ale nemám zkušenosti, kdyby miminko v Römeru uslo, jestli ho bez problémů a probuzení budu moci přendat do kočárku?!

  24. zář 2010

  Ahoj, my máme autosedačku také bez IsoFixu a myslím že v pohodě ... pokud mimi jezdí ze začátku v protisměru, pak prý IsoFix není nutný ... ? 😉

  26. zář 2010

  Ahoj, náš prcek byl spáč, ale stejně, jak auto zastavilo, hned se vzbudil, takže s přendaváním spícího andílka moc zkušeností nemám 🙂 Ale asi 2x spal, a to jsme ho dali do kočárku i se sedačkou (měli jsme něco na způsob Dor Janu, takže velký a prostorný kočár). A jednou jsme ho přendavali spícího, to šlo, madlo jde sklopit až dolů, takže šel opatrně vyprostit.

  1. říj 2010

  Ivetko já bych určitě volila nacvakávací autosedajdu na podvozek. Hlavně z důvodu praktičnosti. A jak píše Jamborka, ze začátku bude miminko jezdit protisměru a tak je ISOFIX méně významný. Třebas kamarádka si koupila Romerku 9-25kg s Isofixem cca za 8tis, ale Isofix v autě nemají, a někde jsem četla, že Isofix se často vypíná a je stejně tím pádem zbytečný. My u druhého budeme určitě kupovat tu sedačku, která bude pasovat na podvozek. Protože tahat se s Natalis za ruku a s autosedačkou bych prostě nedávala. 🙂

  3. říj 2010

  Tak my máme Jané a nedovedu si představit, že bychom autosedačky nemohli přicvaknout na podvozek, opravdu to plně využíváme, když děti usnou v autě a my potřebujeme něco vyřídit, tak je jen přendáme do podvozku a fakt paráda, takže bych raději oželela isofix.

  7. pro 2010