janickao
10. kvě 2012

Recenze kočárku Enzo Evo Espiro (3kombinace)

Milé maminky, i ty budoucí, dovolila jsem si připravit pro vás recenzy tohoto kočárku. Byli a jsme s ním spokojení, až na nějaké drobnosti, s kterýma si šikovná maminka, nebo tatínek poradí 🙂Hlubokou korbičku jsme měli do 5. měsíce potom už jsme seděli sami a používali sportovní kočárek. autosedačka se dá taky  připevnit na konstrukci pomocí adaptérů, výborné pro nákupy.  Kočárek má svoje klady, ale i zápory. Pokusím se zaměřit na oboje stejně, i když zápory se hledají lépe 😀 Kola máme nafukovací, jednou jsme píchli, ale dědeček zpravil.

hluboká korba:

• korba je jedna z největších co se délky týče
  • hluboká korba je opatřena měkkou vnitřní matrací a hygienickou vložkou, obě součásti lze vyjmout a vyprat
  • díky polohovatelné zádové opěrce v hluboké korbě můžete větší dítě v korbě posadit
  • rovněž hluboká verze má větrací odepínací okénko ze síťoviny
  • hluboká korba se nasazuje pomocí adaptérů, ale vytahování a dávání korby je složitější!!
  • v případě potřeby lze celou korbu (např. pro snazší transport v autě) složit na plochý formát, do auta se vešel kočárek celý a bylo tam ještě místo
  • kočárek i korba jsou opatřeny reflexními prvky pro bezpečnější pohyb na veřejných komunikacích, je správně odpružený, bezvadně se řídí, vydrží na lesních cestách, přímo v lese, i na hrozném povrchu. Kola se dají zaaretovat.
  • součástí výbavy korbičky je pláštěnka
  • stříška je hodně vysoká, v zimě fouká, v létě svítí do vnitř sluníčko. Takže v zímě jsme museli více zababuchávat a v létě jsme bez plíny přes kočár nevyšli. Dále se dá stříška buď stáhnout úplně dolů nebo nechat tak.
  • do košíku je špatný přístup, ke tam příchytná tyčka od korbičky. S trochou snahy tam ale narveme i 5 klasických plných tašek... 😀

sportovní kočárek:

• kočárek je opatřen odlehčenou masivní hliníkovou konstrukcí zajišťující dobrou pevnost i pro jízdu v terénu
  • dobré jízdní vlastnosti umocňují velká nafukovací kola o průměru 30 cm
  • všechna kola kočárku jsou odpružená, zadní kola mají regulaci tuhosti odpružení
  • středy kol kočárku mají ložisková uložení
  • bezpečná zadní nožní brzda je uložena uvnitř zadní osy, brzda je na 1*
  • rukojeť kočárku je opatřena kloubem umožňujícím navolit optimální výšku úchopu
  • zádová opěrka sportovního kočárku je plynule regulovatelná  pomocí řemínku s pojistkou, hůře se dává dítko do sedu. Musela jsm první Markétku nadzvednout a poté potáhnout do sedu. Možná jsem tak slabá... 🙂
  • polohovací opěrka nohou
  • bezpečnost dítěte zajišťují pětibodové  pásy a odnímatelné polohovací madlo před dítětem
  • skládácí boudička sportovní verze je vybavena okénkem a kapsami
  • v teplejších dnech lze zadní část boudy zipem odepnout, čímž vznikne praktické síťované odvětrávací okénko
  • snímatelný prací potah
  • součástí výbavy kočárku je i pumpička
  • na podvozku lze převážet autosedačku ESPIRO NEO
  • do košíku dáte maximálně mikinu a nákup o 5ti malých věcech při sportovní verzi...

autosedačka NEO

• v první řadě je dobré říct,  že je to příliš těžké
  • autosedačka skupiny 0+ pro děti cca 0-12 měsíců (0-13 kg)
  • včetně sklápěcí sluneční stříšky a nánožníku
  • sedačku lze jednoduše instalovat do auta pomocí tříbodového autopásu
  • sedačku je možné použít na předním i na zadním sedadle auta, vždy však výhradně v protisměru jízdy, sedadlo s autosedačkou nesmí být nikdy vybaveno aktivním airbagem
  • bezpečnost dítěte zajišťují tříbodové polstrované pásy s centrálním nastavováním délky
  • ergonomická rukojeť slouží k přenášení a její polohování umožňuje mj. stabilizaci sedačky na podlaze
  • pohodlí pro nejmenší děti zajistí měkká polstrovaná novorozenecká vložka
  • výšku pásů lze postupně snadno měnit v závislosti na velikosti dítěte
  • rukojeť autosedačky má čtyři polohy
  • potah sedačky lze sejmout a vyprat
  • sedačka je certifikovaná dle normy ECE R44/04, výrobce je držitelem certifikátu ISO 9001:200

Text jsem zpracovala na základě jedné stránky, odkud jsme kočárek kupovali.

Kočárek máme a zatím velká spokojenost, proti sluníčku máme deštníček a super

11. kvě 2012

@verusa.j My deštníček nemáme, tak dáváme plínku s dinosaurama 😀

11. kvě 2012

krásnej kočárek a hezká recenze 😉

14. kvě 2012

@lenulafi Děkuji 🙂