Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
kristinandbaby AMBASADORKA
22. led 2019 Čtené 574x

Tak jsem se konečně mezi kojením a péčí o děti dostala k tomu, napsat článek o tom, jak jsme si vyzvedli naši Emičku. Vyzvedli? No jasan, měli jsme přece zamluvený termín a šlo se na věc :slight_smile:

Abych na úvod jen tak shrnula, Matýska jsem rodila akutním císařským řezem v krajské nemocnici, po 16ti hodinovém porodu, kde bylo snad o začátku všechno špatně od přístupu PA, násilné vedení porodu, pak celková narkóza, Matýska jsem viděla až za 11 hodin, příšerný přístup sester na oddělení šestinedělí...no zkrátka odnášela jsem si poporodní blues jako blázen a šestinedělí bylo ve znamení trápení se se vším, včetně kojení.

Podruhé jsem řekla NE! Zajistila jsem si jinou porodnici, malá nemocnice, malá oddělení, rodil mě pan primář a prostě...tentokrát jsem nenechala nic v náhodě a všechno jsem si předem domluvila a vlastně jsem se tam těšila :slight_smile: Kdo by to řekl, já, která musela být vždycky obklopená týmem lékařů, kdyby náááhodou, jsem šla rodit do malé porodnice, bez dětské JIP. Ale do porodnice, kde naštěstí všichni ještě mají srdce na pravém místě. Protože i když je lékař sebelepší, ale je to osobnostní tupec, kolikrát to potlačuje jeho profesionalitu...lidský přístup...

No a tak jsem 14.1. odpoledne nastoupila, proběhla poradna, anamnéza a ubytovali mě v pokojíčku před porodem. Večer jsme se domluvili s anestezioložkou na narkóze-u mě svodná anestezie, tedy spinál. Bála jsem se moc, ale diazepam na noc jsem nevyužila :slight_smile:

Ráno v 8 měl být manžel nastoupený na porodním sále, já jsem dostala flexilu, cévku (můj bože bolest) a za chvíli se šlo na věc. Na sále jsem měla jako podporu svoji dobrou kamarádku Míšu, která mě držela za ruku. Šikovná paní anestezioložka mi napíchla záda, byl to spíš nepříjemný tlak, než bolest, za chvíli bylo po a já už jsem cítila teplo v nohou...zarouškovali mi břicho, hodili na mě plachtu a už se řezalo :slight_smile: Jakmile tahali Emičku ven, byla to opravdu, ale opravdu dost velká bolest, jak jsem hubená a drobná, při vytahování mi zasahovali nějaký nerv (na název si nepamatuju) a ten zapříčinil prudký pokles tlaku a tu bolest. Myslela jsem, že umírám :grinning: Jakmile ji vyndali, bylo po bolesti, ukázali mi ji...byla tak teploučká, tenhle pohled na celž život nezapomenu...poprvé vidím svoje miminko hned po narození! Manžel ji hned po ošetřování dostal na prsa :slight_smile: Ze sálu mě vezli na JIP, kde od začátku manžel mohl být a já jsem Emičku tedy měla celou dobu od operace s malými přestávkami u sebe až do deseti do večera. Celý první den na světě strávila na mém prsu :slight_smile:

Jakmile mi ji odvezli, hned mi bylo hůř :grinning: Večer jsem měla trochu nevolnosti žaludku, ale dalo se to a ráno vstávání, největší strašák všech "císařoven" proběhl v poklidu, jen trošku s motanicí hlavy. Byla jsem naprosto fit! V poledne, 26 hodin po operaci, jsem už obědvala u stolu a zároveň působila moje poslední inkekce na bolest. Emičku jsem měla neustále u sebe, nikdo mi ji nebral, neodvážel, nikdo mi do ničeho nekecal. Byla neustále na prsu i při velké vizitě s primářem. Nikdo ji nechtěl odkládat, vážit a tahat mi bradavky....Koupání Emičky jsem odmítla a přesně jsem od první minuty věděla, co potřebuje. A tak ji máme tady, nejspokojenější miminko na světě. Je tak klidná, nebrečí, dudlík nepotřebuje, prso má co hodinu, postýlku nenávidí a režim? Ten nikdy mít nebude :slight_smile:

Kristýna

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
11. pro 2018 Čtené 81x

Moc vám, ženy milé, děkuji za krásné odpovědi ke včerejší vánoční soutěži. Doufám, že jste si rády zavzpomínaly :slight_smile:

Ale teď už k vyhlášení...

Výherkyní, která si svoji odpovědí vysoutěžila nosní sprej Stérimar s mědí se stává @babbota

Moc gratuluji! Brzy se ozvu do IP s dalšími pokyny :slight_smile:

Ostatním letí srdíčka :slight_smile:

A sledujte další soutěže, dny s ambasadorkami ještě nekončíííí!

Kristýna a #sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 196x

Při pondělku je tu pro vás další soutěž ve dnech s ambasadorkami...ve vánočních dnech s ambasadorkami :slight_smile:

Otázka v dnešní soutěži je jednoduchá a pomůže nám zasnít se a vrátit do dětských let.

 Jaký vánoční dárek z dětství vám nejvíce udělal radost?

My jsme měli doma Vánoce vždycky nádherné, moje máma si na to dost potrpěla a tak mám jen samé lepší vzpomínky. Vždycky jsem dostala to, co jsem si přála a byla jsem opravdu to dítě s rozzářenýma očima :slight_smile:

Nejvíce mi ale utkvěla v hlavě tahle obří Barbie baletka, která se dala svlíknout a její baletní věci jsem mohla nosit já, to bylo boží! Mamka mi říkala, že na tu dobu byla hrozně drahá a tenkrát ještě v Prioru byly k dostání jen dvě...a já jednu měla. No splněný dětský holčičí sen :slight_smile:

A o co soutěžíme? :slight_smile:

O nosní sprej Stérimar s mědí, který se jistě bude hodit v následujícím zimním období ať už jako prevence nebo první pomoc :slight_smile:

Pravidla jasná a jednoduchá :slight_smile:

1. Odpovězte na soutěžní otázku pod tento článek.

2. Dejte tomuto článku like.

3. Dejte like dnešnímu Vánočnímu článku u Irči @vanea

4. A vše udělejte do dnešní půlnoci.

Výherce bude vyhlášen zítra dopoledne :slight_smile:

Hodně štěstí a krásné prosincové pondělí přeje Kristýna.

#vanoce_s_ambasadorkami
#sterimar

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 176x

Ježíška jistě všichni dobře známe a netřeba ho příliš představovat :slight_smile: Ježíšek nosí dárky nám…víte ale, kdo nosí dárky všemožně po světě?

Pojďme se blíže seznámit se třemi neznámějšími :slight_smile:

Amerika

Amerického Santa Clause zná snad každý. Málokdo však ví, že svůj typický červený kostým získal až díky firmě Coca Cola – ta jej totiž využila na začátku minulého století pro reklamní kampaň a navlékla ho do firemních barev. Vánoční dárky rozváží na saních v noci z 24. na 25. Prosince, děti je rozbalují ráno.

Rusko

Protože v Rusku převládá pravoslavné křesťanství, dostanou děti vánoční nadílku až 7. ledna. Dárečky jim přiveze Děda Mráz – přijíždí na saních až z daleké Čukotky, v doprovodu krásné Sněhurky.

Anglie

Ačkoliv má Anglie hodně společného s Amerikou, Santa Claus zde dárečky nenadílí. Místo toho zde se saněmi jezdí podobný starý chlapík – Father Chrismas neboli Otec Vánoc. Dětem dárečky schovává do punčoch zavěšených na krbu.

Ať už nám nosí dárky kdokoliv a představujeme si ho jakkoliv, tyhle představy patří, alespoň v mém případě mezi ty nejkrásnější a nezapomeňme, že Vánoce patří hlavně dětem a rodině.

Krásné Vánoce přeje,

Kristýna a #sterimar

                                                        #vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 83x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha. :slight_smile: Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí. :slight_smile: Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně:

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

P.S. Kdo uhádnul správně a poznal mě na dětské fotce? :grinning:

Kristýna a #sterimar

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
30. lis 2018 Čtené 13x

Další na řadě k testování nezávislé maminky, přišel na řadu Stérimar baby.

Sprej testovala milá maminka Kamila s holčičkou Anežkou a níže už si můžete přečíst její recenzi :slight_smile:

O tomto přípravku jsem už před dobou četla, ale nekoupila ho. Za testování jsem nesmírně ráda, protože po ošklivých rýmách jsem byla překvapená, že sprej dokáže účinkovat takto rychle i bez léčiva. Oproti jiným kapkám a sprejům dceři z nosánku nic nevyteklo a vše zůstalo v nosánku. Ani není sprej tak "agresivní" a dcera si nemnula nosánek jako to bylo u jiných přípravků. Uvítala jsem i šikovné zacházení a stříknutí do nosánku byla vždy rychlovka a hlavně - ŽÁDNÝ PLÁČ. Od začátku užívání neměla dcera žádnou ošklivou, zelenou rýmu. Při nachlazení jsme nepoužívali žádné jiné spreje, nebo kapky a dcera měla rýmu za pár dní pryč - bez nočního trápení s ucpaným nosánkem. Momentálně sprej používá i starší syn a s naprostým klidem budeme pokračovat dál. Kdybych sterimar používala už dříve, myslím že by nám to ušetřilo spoustu trápení, protože bychom předešli těm ošklivým rýmám.

Děkuji za možnost testování, sterimar budu s klidem všem známým doporučovat!

Mockrát děkuji Kamče za testování a recenzi a doufám, že všechny rýmy se budou maličké vyhýbat :slight_smile:

Opět neváhejte diskutovat pod článkem!

Kristýna a #sterimar

#mamatestuje

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
2. lis 2018 Čtené 188x vybrali jsme

Napadlo mě, že nejlepším nástrojem, jak vlastně představit jednotlivé produkty Stérimar, bude pořádně je vyzkoušet. A jelikož byl zrovna na řadě Stérimar sprej do nosu s přídavkem manganu (zelený) a my doma zaplať panbůh na alergické rýmy netrpíme, hledala jsem ve svém okolí maminku s dítětem a alergickou rýmou.

Našla! A jsem moc ráda! Teda ne za to, že mají alergickou rýmu, ale že jsem našla maminku Jiřinu, která je shodou okolností i tady mezi námi na MK pod nickem @jijulka

Od začátku mi bylo jasné, že budou skvělý tým :slight_smile: A tak si můžete počíst, jak jejich testování dopadlo :slight_smile:

Jak se ruší předsudky.

Syn dlouhodobě trpí na záněty dýchacích cest, každou chvíli rýma, následně kašel, laryngitida, zánět průdušek. Minulý rok se nesl v duchu 3 týdny doma, týden ve školce. Pořád to samé dokola. Vyzkoušeli jsme mnoho preparátů, bral chronicky Aerius, stříkali jsme Nasonex, různé sirupy na imunitu, vitamíny… nic nemělo moc efekt. Navíc jsem vypozorovala, že se u něj jedná o jakýsi druh alergické rýmy, reakci na chlor. Syn miluje vodu, chodíval na plavání, ale jen co vlezl do bazénu, ihned měl rýmu a následující výše popsaný scénář. Museli jsme plavání zrušit, stejně 2/3 lekcí neodchodil…

Letos v září začalo plavání se školkou. První lekce a odpoledne jsem ze školky vyzvedávala dítě se zelenou nudlí a zabetonovaným nosem. Popravdě jsem to tak trochu čekala. Ale dostala jsem možnost, které jsem se doposud bránila. A to vyzkoušet proplachy nosu mořskou vodou – Sterimarem pro nosánky s tendencí k alergické rýmě. Já k této variantě byla skeptická, nějaká slaná voda určitě vyřeší náš problém, cha cha. Přiznám se, že jsem se k testování přihlásila spíš ze zvědavosti – každý to chválil a taky z toho důvodu, že všechno ostatní jsem už bezvýsledně vyčerpala. Tak jsme začli stříkat. Ráno a večer. Musim říct, že můj ani ne pětiletý syn to pokaždé velmi trpělivě snesl. I to, že jsem matka jelito, z nosu sprej vytahuju a ještě mačkám – několik zásahů do oka taky schytal – stříká to fakt daleko… ale jinak se s tím manipuluje poměrně snadno. :grinning: Výsledek? Dvě stříknutí, tj jeden den a rýma byla pryč. Stříkáme od té doby alespoň 1x denně, on chodí na plavání, rýmu nemá, kašel nemá, od září ještě ve školce nechyběl (teď to doufám nezakřiknu).

Nebyla bych to já, kdybych neusnula na vavřínech, přestali jsme stříkat. A po necelém týdnu bez jediného stříknutí se opět mrcha zelená objevila... Propláchli jsme ráno, večer, nudle je pryč. Za mě je to malý zázrak, teď už to flákat nebudu, slibuju :blush:

Takže děkuji moc, že jsem měla možnost to vyzkoušet, zbořila jsem několik svých předsudků a snad díky mořské vodě klesne naše nemocnost na minimum, protože jsem si už v lékárně nakoupila zásoby různých typů Sterimaru na různé příležitosti a stříkáme ostošest :grinning:

PS: Jedno negativum musím napsat, slíbila jsem to synovi. Mám vyřídit, že to je odporně slaný.

Já mockrát děkuji za parádní recenzi a jsem ráda, že sprej pomohl :slight_smile:

A kdybyste měli jakékoliv dotazy ke spreji, neváhejte a pod článkem můžeme diskutovat :slight_smile:

Kristýna a #sterimar

#mamatestuje

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
2. říj 2018 Čtené 120x

Začíná to vlastně pokaždé stejně, se zhoršující se rýmou vaší nebo vašich dětí se rozhodnete jít k lékaři a ten vám, mimo jiné, poradí proplachovat nos mořskou vodou.

Na první pohled jasná věc, zajdete do lékárny a chcete mořskou vodu do nosu...

A teď nastává ten zásadní okamžik, kdy buď narazíte na "prodavače" místo lékárníka a nebo na lékárníka na správném místě, který poradí a řekne základní informace o léčivu :slight_smile: 


Za sebe musím říct, že poslední dobou se mi častěji a častěji stává, pokud se nedostanu do své oblíbené lékárny, že narazím na "prodavače". No tak si pojďme poradit sami :slight_smile:

Hypertonická a izotonická mořská voda do nosu, co to vlastně je? A proč bysme to měli rozlišovat?

Izotonický (fyziologický) roztok obsahuje koncentraci soli stejnou jako má buňka lidského těla a proto je tento roztok vhodný pro každodenní zvlhčování nosní sliznice a jeho dlouhodobé užívání je pro tělo blahodárné a přirozené. Ale! Na silnější druhý rým a ucpaný nos je to slabá zbraň.

Hypertonický roztok obsahuje koncentraci vyšší než jaká je v buňkách lidského těla a proto dokáže uvolnit ucpaný nos, na principu osmózy.

Snad více napoví obrázek :slight_smile:

Dost ale bylo teorie, na obrázku níže uvidíte celou produktovou řadu Stérimar, kde krásně vidíte, které spreje jsou na co a dokonce je to i hezky popsáno na obalu :slight_smile:

Pěkný tahák na výběr správného spreje najdete i zde, na oficiálních stránkách :slight_smile:

http://www.sterimar.cz/pripravky/

Snad jsem vám alespoň trošku pomohla a nebojte se pod článkem diskutovat a ptát se, ráda poradím, pokud to bude v mých silách :slight_smile:

Rýmě zdar!

Kristýna a #sterimar

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 356x

Léto je pomalu u konce a dětičky nám budou nastupovat do kolektivů.

První bacilonosičskou branou je asi školka, kde si děti budují imunitu a tak asi nikoho nepřekvapí kdejaká nudle :slight_smile:

Jako preventivní opatření je efektivní pravidelné podávání mořské vody do nosu, například Stérimar pro každodenní používání, ale také vyvážená strava plná vitaminů a zvlhčování suchého vzduchu, jakmile začne topná sezóna (teda doufám, že ještě dobu nepřijde :grinning:).

Tentokrát bych se ale chtěla spíš zaměřit na přírodní “babské“ rady, jak s takovou nudlí zatočit :slight_smile:

Máte nějaké osvědčené tipy, které rádi při rýmě praktikujete? Já jich pár „vypíchnu“.

Místo kapek cibule

Osvědčeným domácím lékem je obyčejná cibule. Talíř s čerstvě nakrájenou cibulí postavte poblíž postele. Éterické oleje pročistí nos a působí dezinfekčně na sliznici. Užívat ji můžete ale i coby šťávu: cibuli pokrájejte, promíchejte se lžící medu a nechte stát. Vylouhovanou šťávu polykejte po lžičkách, případně si ji dejte do vlažného čaje.

Solná sprcha

Tři lžíce soli zalijte zhruba 4 dcl vlažné vody, zamíchejte a nalijte do mističky. Do ní ponořte svůj nos, zacpěte si jednu nosní dírku, druhou natáhněte solný roztok. Totéž opakujte na druhou dírku. Slaná voda vám skvěle uvolní hlen nahromaděný v nosních dutinách.

Uvařte si vývar

Šálek horkého kuřecího vývaru je posilující pro vaši imunitu a stoupající pára krásně uvolní ucpaný nos. Dejte mu tedy trochu času a dopřejte si kvalitu.

Nezapomeňte ale, že rýma nemusí být legrace a ne vždy, zvláště u dětí, ji jde zvládnout bez návštěvy lékaře a bez léků. Taková zadní rýma, co se dostane do oušek i očí způsobí dětem ale i dospělým zbytečné trápení. Jak se říká, všeho s mírou a to platí i u zaručených “babských“ rad. 

Takže jakmile nepoleví zadní rýma do tří dnů, utíkejte raději k lékaři :slight_smile:

Přeji krásný zbytek léta a mimo jiné také to, ať se vás všechny bacily drží dál :slight_smile:

Kristýna

#sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

———————————————

Pravidla Dnů s ambasadorkami:


Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:


- dát like soutěžnímu článku
- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku
- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
28. srp 2018 Čtené 465x

Je tu úterý a to znamená jediné! Máme tu další soutěž!

Jak jste si mohli všimnout, tento celý týden probíhají dny s ambasadorkami a celý týden můžete soutěžit :slight_smile: Včerejší soutěž už našla svoji šťastnou výherkyni a dnes je tady nová šance a nová výhra!

Byli jste včera pozorní a četli jste zajímavý článek o svačinkách pro děti od @pipetulaaa? Pokud ne nebo si ho chcete jen připomenout, zde máte odkaz :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/blog/pipetulaa/article/skolni-svacinky-blbost-nebo-nutnost-v9h9qv/

Právě v něm totiž naleznete odpověď na následující soutěžní otázku:

Co by měla obsahovat každá zdravá svačina? 

A o co že soutěžíme?

Výherce nebo výherkyně může vyhrát mořskou vodu do nosu Stérimar pro každodenní hygienu, která se bude v nastávajícím období nástupu do kolektivu a rýmiček rozhodně hodit :slight_smile:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku (tedy tomuto článku se soutěžní otázkou)

- odpovědět zde v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Zapojit se můžete jen dnes do 22:00 ! Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a doufám, že se k vyhlášení dostanu ještě dnes do půlnoci! Nejdéle ovšem zítra ráno :slight_smile:

Každý soutěžní komentář bude odměněn 10ti srdíčky.

Tak soutěžte, už se těším na výherce!

Krásné úterý,

Kristýna

#sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
25. srp 2018 Čtené 111x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile:

A kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém!

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

Kristýna a #sterimar

#dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
9. srp 2018 Čtené 36x

Tímto slíbeným článkem bych vám ráda více zblízka ukázala vznik značky Stérimar.

Pro mě a myslím, že i pro ostatní maminky, je vždycky důležité, abych věci, které používám na svoje dítě a možná, že to ještě více platí pro malá miminka, dokonale znala. Aby mě pak nečekalo nepříjemné překvapení v podobě podivných původů a neznámých nebo nejasných složení. A můžu vám zaručit, že to se vám u Stérimaru určitě nestane! Obsahuje totiž přírodní mořskou vodu s patnácti stopovými prvky.

Zakladatel značky, francouz Francois Harlemon, objevil sílu moře díky svému nadšení pro vodní lyžování a blahodárné účinky mořské vody na nosní sliznici chtěl předat dále i těm, kteří netráví v moři tolik času a tak tedy v roce 1975 vznikla značka Stérimar a první spreje do nosu.

Mořská voda je tělu přirozená, obsahuje minerály jako hořčík, síru, vápník, draslík, brom a uhlík,  ale i aminokyseliny a mikroorganismy, které mají antibakteriální a antibiotické účinky.

Nos je vstupní branou dýchacího systému. U dospělého člověka přefiltruje denně 10-15 tisíc litrů vzduchu a nosní sliznice je tím pádem neustále vystavována bakteriím, virům ale i příliš suchému nebo vlhkému vzduchu.

Pravidelné používání izotonické mořské vody vede ke snížení opakované nemocnosti u dětí i dospělých, což dokazuje i klinické hodnocení profesora Šlapáka, přednosty dětské ORL FN Brno.

Bližší představení produktů a jaký je rozdíl mezi izotonickým a hypertonickým roztokem, to si vysvětlíme zase příště:slight_smile:

Kdyby byl ale někdo nedočkavý, jsem tu pro vás a budu se snažit zodpovědět veškeré dotazy a to i v naší skupince https://www.modrykonik.cz/group/8381/ :slight_smile:

#sterimar

Kristýna

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
2. srp 2018 Čtené 230x vybrali jsme

Krásný den všem!

Mám velkou radost, že se vám tímto můžu představit jako nová ambasadorka pro značku Stérimar.

Jmenuji se Kristýna, je mi 27 let a nyní jsem na mateřské dovolené s jedním lumpíkem Matýskem, kterému je dva a půl roku. V lednu přibyde další člen do party, ještě nevíme, zda holčička nebo kluk :slight_smile:

Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v oblasti farmacie a klinických studií a tak není náhodou, že mě velmi oslovila nabídka stát se ambasadorkou značky Stérimar. 

Značka Stérimar nabízí celou produktovou řadu péče o dětský, ale i dospělý nos, jejíž základem je mořská voda. Mým úkolem bude seznámit vás s celou produktovou řadou, s historií a ideologií značky, která se mi mimochodem velmi líbí a určitě bude i vám! 

Nám se doma zalíbil natolik, že nevědomky už asi rok testujeme na naše vlastní nosy :slight_smile: Matýsek totiž bohužel trpí od podzimu do jara velmi často zelenými rýmami, které mu jdou až do ouška.

Dále si také zasoutěžíme o produkty, hezké dárečky nebo třeba o srdíčka. Povíme si, jakou mořskou vodu správně použít. 

Budu tu pro vás pro zodpovězení dotazů, s Matýskem pro vás otestujeme další produkty…no prostě samá zajímavost :slight_smile: Mimo jiné, na koníkovi jsem již spoustu let, tak si troufnu říci, že se mezi vámi neztratím a určitě se nudit nebudeme :slight_smile:

V budoucnu budu příspěvky na blogu nebo ve skupince, týkající se značky Stérimar, označovat hashtagem #sterimar.

To znamená, že proklikem na tento hashtag si zobrazíte veškerou historii a budete se moci skvěle orientovat.

Budu se na vás také moc těšit v nově vzniklé skupince, kde se můžeme blíže seznámit, zadiskutovat si a sdílet si zkušenosti. Tak neváhejte a přidejte se :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/8381/

Abych to shrnula, čekají nás a hlavně naše dětičky nástupy do kolektivů, ať školek nebo škol, a tak milí rodičové, buďme připraveni na všechny druhy rýmiček a nudlí :slight_smile:

Moc se na vás na všechny těším u mě na blogu.

Hezký zbytek dne,

Vaše ambasadorka Kristýna

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
27. říj 2017 Čtené 278x

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

To, že je pryč léto, na to jsme si asi už dávno zvykli. Ale je že pryč i babí léto, tak to mě osobně překvapilo. Letos bylo opravdu velmi krátké, ale musím říct, že jsme si ho užili naplno :slight_smile: Jezdili jsme po výletech, stihli jsme i houbovou mánii letošního podzimu, syn překvapivě v lese krásně chodil, ušel velký kus, takže to určitě nebyla poslední procházka v lese. Naštěstí je kolem našeho bydliště mnoho a mnoho lesů, jeden i s lesní cestou máme přímo za domem.

Teď už zpět do reality sychravého podzimu. Je pravdou, že loni jsem se na zimu tolik netěšila, ale tím, že letos už máme doma zkušeného chodce, se těším velmi. Už se těším, až se teple oblékneme a půjdeme na procházku voňavým listím, posbíráme pár kaštanů a listy na domácí tvoření.  Na první sněhové vločky a válení se ve sněhu :slight_smile: Jsem totiž mimo milovníka podzimu i milovník Vánoc, ale o tom zase někdy příště.

Loňské zimní období bylo opravdu dlouhé a pro nás hlavně plné hnusných viróz. Od října do dubna jsme byli x krát nemocní, vždy v pořadí nejdříve syn a pak já. A tak letos, již od konce srpna neleníme a pomáháme imunitě bojovat, zatím hlavně přírodními prostředky. Mezi pomocníky na silnější imunitu patří nejenom známý vitamín C, ale také důležitý vitamín D, který s úbytkem sluníčka bude většině populace určitě chybět. Taky zkoušíme hlívu ústřičnou a rakytník, tak uvidíme, co se nám osvědčí nejvíce. Máte taky nějaké zaručené přírodní tipy na posílení imunity? Každý má samozřejmě své zaručené rady na boj s bacilem a já se vždycky také ráda nechám inspirovat.

My už máme letos jednu zářijovou virózku za sebou. Naštěstí to nebylo nic hrozného, žádné horečky, možná, že měla slabší průběh právě díky naší vitamínové průpravě :slight_smile:

Když už ale nezbývá nic jiného a hnusný bacil klepe na dveře, je potřeba být ve střehu a mít vybavenou domácí lékárničku a nejen tu. Mě se nejvíce osvědčuje hned při prvních příznacích jako je třeba pálení nosohltanu a škrábání v krku, nabalit na sebe teplé oblečení a vařit jeden čaj za druhým, pít ho nejlépe horký a s citronem. Úplně nejlépe se zázvorem, ale ten já nenávidím :slight_smile: A ležet!  Jooo, ale kde jsou ty bezdětné časy, kdy jsem mohla virózku vyležet od začátku, však to znáte, maminky.

V případě, že se u mě přidá bolest hlavy, tak vím, že je potřeba zakročit a rovnou si vezmu jeden Brufen 400, který v řadě případů může pomoci s počátečními příznaky nachlazení, právě jako je bolest hlavy a svalů, ale také snižuje horečku a zpomaluje zánětlivé stavy těla. Je to prostě taková fajn první pomoc a v lékárníčce by rozhodně chybět neměla :slight_smile:

Budu vám přát (a i nám), aby se vám všechny podzimní bacily vyhnuly velikým obloukem a aby ještě do Vánoc vysvitlo sluníčko.

Krásný zbytek října,

Kristýna

------------------

Léčivý přípravek Brufen 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Pokud užíváte i jiné léky na nachlazení, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem o tom, jak správně kombinovat ostatní léky s přípravkem Brufen 400.

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
19. říj 2017 Čtené 186x vybrali jsme

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Září je už zdárně za námi a já doufám, že děti start do nového školního a školkového roku zvládly bez slziček a bez rýmy. Nám se bohužel rýma nevyhnula, zrovna běhám mezi smrkáním a medicínkami.

Nedávno se tu mihly příspěvky ve stylu vzpomínání na školní léta. Teď trochu přeskočím, ale já si vůbec, ale vůbec nedovedu představit, že syn jednou půjde do školy, že ten čas tak uteče. Nebo snad do školky! Jakože s mým miminkem nebudu už celé dny?! Zamačkávám slzu už teď, a to máme ještě dost času :slight_smile:

Ale zpět k tématu. Já na svá školní léta vzpomínám ráda. Hlavně tedy na první stupeň základní školy. První den školy jsem měla velikánský kornout sladkostí, květované šaty a hezkou aktovku. Dva culíky a nově narostlé, obří, horní jedničky :slight_smile: Už si vůbec nevzpomínám, kde jsem seděla, ale strašně moc mě bavilo psaní, tedy spíš jeho začátky, obkreslování různých čar v písance, to bylo moje. Potom výtvarná výchova, hlavně tematické tvoření. To mi doteď zůstalo a hned, jak to věk syna dovolil, jsme spolu začali vyrábět a kreslit.

Zvláštní je, že jsem neměla moc ráda tělesnou výchovu, takzvaný “tělák“ :slight_smile: Nesnášela jsem převlékání, protože jsem neměla žádná prsa. Navíc tělocvik byl většinou spojen s odpoledním vyučováním a to byl možná kámen úrazu.

Moji rodiče, sportovci tělem i duší mě ke sportu vedli. Od dětství jsem profesionálně krasobruslila (mimochodem další část dětství, na kterou ráda vzpomínám). Ke krasobruslení patří samozřejmě tvrdý trénink a to nejen na ledě, ale také průprava “na suchu“, ve formě baletu a prvky gymnastiky. No asi si dovedete představit, že jsem byla velmi často samá modřina, šrám a další úrazy. Moje mamka, jakožto zdravotní sestra na oddělení ARO, moje lehké úrazy příliš neprožívala, jakmile nešlo o život, nešlo o nic :slight_smile:Samozřejmě to myslím v legraci, ale opravdu, nějaké přílišné litování modřinek jsem neznala a už vůbec ne mazání, obvazování a tak dále.

Jelikož mám doma sportovce a vojáka, a také s narozením syna (a s mojí úchylkou na zásobovanou lékárničku), jsem se jala zjistit, co všechno je fajn použít při drobných úrazech jako je modřina nebo třeba podvrknutí kotníku a kromě elastických obinadel, gelových chladivých pytlíků a mastí, jsem objevila Reparil Gel N, který pomůže s otokem, ale také s bolestí v místě zranění. A mohou ho užívat děti už od dvou let, což je taky skvělé. Nicméně se vždy raději poraďte o jeho použití, však to již znáte :slight_smile: Třeba, až budete doplňovat domácí lékárničku, jsem vás teď inspirovala. Když vám nedej bože přijde dítko s podlitinou z tělocviku. Ono to je hned a stává se to i těm šikovným :slight_smile:

Na závěr vám popřeji, aby se vám všechny úrazy vyhnuly obloukem. A bacily, ty ať se vám taky vyhnou, je jich teď kolem nás spousty.

Mějte krásný podzim!

Kristýna

------------------

Reparil‐Gel N, gel je léčivý přípravek k vnějšímu užití obsahující léčivé látky escin a diethylamin salicylát. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
26. zář 2017 Čtené 201x vybrali jsme

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Léto je za námi. Dětem opět začaly školní a školkové povinnosti, prvňáčci se již určitě zkamarádili s první třídou. Někdo smutní nad končícími letními večery, osvěžujícího koupání v bazénu a nad neúprosně se zkracujícími dny. Naopak milovníci babího léta a podzimu, mezi které patřím i já, se nemůžou dočkat, až se podzim ohlásí.

Miluju podzim. Odmala je to moje nejmilovanější roční období. Nevím, jestli je to tím, že jsem narozená v září nebo je to náhoda, ale jsem opravdový milovník podzimu a všech jeho znaků.

Příroda zbarvená do nejkrásnějších barev, vůně spadaného listí, unavené sluníčko, čaje, knížky, teplá deka a svíčky s vůní skořice. S příchodem syna jsem si zamilovala ale i deštivé počasí, kaluže a procházky mokrým lesem. S nástupem září se ve mně probouzí ještě jedna moje vášeň a to Harry Potter, jak v knižní, tak filmové podobě. Doufám, že syn zdědí tuto vášeň po mně a jednou spolu budeme koukat zachumlaní v dece na celodenní maratón dílů.

Jedinou mnou objevenou nevýhodou podzimu je končící zásoba zeleniny a ovoce z domácích zdrojů. Na naší zahradě jsme měli rajčata, karotku, jahody, rybíz a ředkvičky. Další spoustu zeleniny a ovoce, včetně borůvek, jsme pravidelně dostávali od babičky a opravdu neradi se budeme vracet k nákupům v obchodech. Zelenina a ovoce různé kvality, chemicky ošetřené a ještě ze zahraničí. Ale přivřeme oči a přeci jen nepolevíme v konzumaci vitamínů. Nejen proto, aby se nám vyhnuly podzimní virózky, ale příjem čerstvé zeleniny a ovoce, má i blahodárné účinky na trávicí trakt.

Asi každý někdy zažil u sebe nebo v rodině potíže s trávením různého typu, a to včetně zácpy. Mně osobně zácpa trápila už jako dítě a asi nejhorší byla v době těhotenství.  Z těch přírodních zdrojů doporučuji třeba sušené švestky, lněné semínko nebo psyllium a hlavně dostatečný pitný režim. Vypadá to, že syn tenhle nepříjemný problém zdědil po mně a už od kojence jsme bojovali a stále bojujeme  se správným výběrem jídla, abychom předešli nepříjemným problémům. Snažíme se vyvarovat mrkvi a výrobkům s kakaem.

Jelikož jsem ve farmaceutické oblasti pracovala již před narozením syna, tak u nás vždy byla naprosto perfektně vybavená lékárnička, sousedka se smála, že mám největší domácí lékárničku v kraji :slight_smile: A tak v naší domácí lékárničce nechybí ani první pomoc na zácpu. Když prevence a přírodní možnosti selžou a nastanou trávicí potíže, automaticky sáhnu do lékárničky pro přípravek Duphalac.

Duphalac můžou užívat děti a můžete jej užívat i v těhotenství, dávkování je díky přiložené odměrce velmi jednoduché. Určitě se ale nezapomeňte poradit s lékařem o užívání, v případě těhotenství a kojení se svým případně se svým gynekologem.

Nakonec Vám chci popřát co možná nejkrásnější podzim, bez slziček ve škole a školce a taky bez podzimních bacilů. Užijte si poslední slunečné dny, poslední teplé večery a už se se mnou těšte na voňavé listí :slight_smile:

Duphalac 667g/l, perorální roztok, je léčivý přípravek k vnitřnímu užití s léčivou látkou laktulóza. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Čti celý článek