Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
kristinandbaby
27. říj 2017 Čtené 277x

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

To, že je pryč léto, na to jsme si asi už dávno zvykli. Ale je že pryč i babí léto, tak to mě osobně překvapilo. Letos bylo opravdu velmi krátké, ale musím říct, že jsme si ho užili naplno :slight_smile: Jezdili jsme po výletech, stihli jsme i houbovou mánii letošního podzimu, syn překvapivě v lese krásně chodil, ušel velký kus, takže to určitě nebyla poslední procházka v lese. Naštěstí je kolem našeho bydliště mnoho a mnoho lesů, jeden i s lesní cestou máme přímo za domem.

Teď už zpět do reality sychravého podzimu. Je pravdou, že loni jsem se na zimu tolik netěšila, ale tím, že letos už máme doma zkušeného chodce, se těším velmi. Už se těším, až se teple oblékneme a půjdeme na procházku voňavým listím, posbíráme pár kaštanů a listy na domácí tvoření.  Na první sněhové vločky a válení se ve sněhu :slight_smile: Jsem totiž mimo milovníka podzimu i milovník Vánoc, ale o tom zase někdy příště.

Loňské zimní období bylo opravdu dlouhé a pro nás hlavně plné hnusných viróz. Od října do dubna jsme byli x krát nemocní, vždy v pořadí nejdříve syn a pak já. A tak letos, již od konce srpna neleníme a pomáháme imunitě bojovat, zatím hlavně přírodními prostředky. Mezi pomocníky na silnější imunitu patří nejenom známý vitamín C, ale také důležitý vitamín D, který s úbytkem sluníčka bude většině populace určitě chybět. Taky zkoušíme hlívu ústřičnou a rakytník, tak uvidíme, co se nám osvědčí nejvíce. Máte taky nějaké zaručené přírodní tipy na posílení imunity? Každý má samozřejmě své zaručené rady na boj s bacilem a já se vždycky také ráda nechám inspirovat.

My už máme letos jednu zářijovou virózku za sebou. Naštěstí to nebylo nic hrozného, žádné horečky, možná, že měla slabší průběh právě díky naší vitamínové průpravě :slight_smile:

Když už ale nezbývá nic jiného a hnusný bacil klepe na dveře, je potřeba být ve střehu a mít vybavenou domácí lékárničku a nejen tu. Mě se nejvíce osvědčuje hned při prvních příznacích jako je třeba pálení nosohltanu a škrábání v krku, nabalit na sebe teplé oblečení a vařit jeden čaj za druhým, pít ho nejlépe horký a s citronem. Úplně nejlépe se zázvorem, ale ten já nenávidím :slight_smile: A ležet!  Jooo, ale kde jsou ty bezdětné časy, kdy jsem mohla virózku vyležet od začátku, však to znáte, maminky.

V případě, že se u mě přidá bolest hlavy, tak vím, že je potřeba zakročit a rovnou si vezmu jeden Brufen 400, který v řadě případů může pomoci s počátečními příznaky nachlazení, právě jako je bolest hlavy a svalů, ale také snižuje horečku a zpomaluje zánětlivé stavy těla. Je to prostě taková fajn první pomoc a v lékárníčce by rozhodně chybět neměla :slight_smile:

Budu vám přát (a i nám), aby se vám všechny podzimní bacily vyhnuly velikým obloukem a aby ještě do Vánoc vysvitlo sluníčko.

Krásný zbytek října,

Kristýna

------------------

Léčivý přípravek Brufen 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Pokud užíváte i jiné léky na nachlazení, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem o tom, jak správně kombinovat ostatní léky s přípravkem Brufen 400.

Čti celý článek
kristinandbaby
19. říj 2017 Čtené 179x vybrali jsme

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Září je už zdárně za námi a já doufám, že děti start do nového školního a školkového roku zvládly bez slziček a bez rýmy. Nám se bohužel rýma nevyhnula, zrovna běhám mezi smrkáním a medicínkami.

Nedávno se tu mihly příspěvky ve stylu vzpomínání na školní léta. Teď trochu přeskočím, ale já si vůbec, ale vůbec nedovedu představit, že syn jednou půjde do školy, že ten čas tak uteče. Nebo snad do školky! Jakože s mým miminkem nebudu už celé dny?! Zamačkávám slzu už teď, a to máme ještě dost času :slight_smile:

Ale zpět k tématu. Já na svá školní léta vzpomínám ráda. Hlavně tedy na první stupeň základní školy. První den školy jsem měla velikánský kornout sladkostí, květované šaty a hezkou aktovku. Dva culíky a nově narostlé, obří, horní jedničky :slight_smile: Už si vůbec nevzpomínám, kde jsem seděla, ale strašně moc mě bavilo psaní, tedy spíš jeho začátky, obkreslování různých čar v písance, to bylo moje. Potom výtvarná výchova, hlavně tematické tvoření. To mi doteď zůstalo a hned, jak to věk syna dovolil, jsme spolu začali vyrábět a kreslit.

Zvláštní je, že jsem neměla moc ráda tělesnou výchovu, takzvaný “tělák“ :slight_smile: Nesnášela jsem převlékání, protože jsem neměla žádná prsa. Navíc tělocvik byl většinou spojen s odpoledním vyučováním a to byl možná kámen úrazu.

Moji rodiče, sportovci tělem i duší mě ke sportu vedli. Od dětství jsem profesionálně krasobruslila (mimochodem další část dětství, na kterou ráda vzpomínám). Ke krasobruslení patří samozřejmě tvrdý trénink a to nejen na ledě, ale také průprava “na suchu“, ve formě baletu a prvky gymnastiky. No asi si dovedete představit, že jsem byla velmi často samá modřina, šrám a další úrazy. Moje mamka, jakožto zdravotní sestra na oddělení ARO, moje lehké úrazy příliš neprožívala, jakmile nešlo o život, nešlo o nic :slight_smile:Samozřejmě to myslím v legraci, ale opravdu, nějaké přílišné litování modřinek jsem neznala a už vůbec ne mazání, obvazování a tak dále.

Jelikož mám doma sportovce a vojáka, a také s narozením syna (a s mojí úchylkou na zásobovanou lékárničku), jsem se jala zjistit, co všechno je fajn použít při drobných úrazech jako je modřina nebo třeba podvrknutí kotníku a kromě elastických obinadel, gelových chladivých pytlíků a mastí, jsem objevila Reparil Gel N, který pomůže s otokem, ale také s bolestí v místě zranění. A mohou ho užívat děti už od dvou let, což je taky skvělé. Nicméně se vždy raději poraďte o jeho použití, však to již znáte :slight_smile: Třeba, až budete doplňovat domácí lékárničku, jsem vás teď inspirovala. Když vám nedej bože přijde dítko s podlitinou z tělocviku. Ono to je hned a stává se to i těm šikovným :slight_smile:

Na závěr vám popřeji, aby se vám všechny úrazy vyhnuly obloukem. A bacily, ty ať se vám taky vyhnou, je jich teď kolem nás spousty.

Mějte krásný podzim!

Kristýna

------------------

Reparil‐Gel N, gel je léčivý přípravek k vnějšímu užití obsahující léčivé látky escin a diethylamin salicylát. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Čti celý článek
kristinandbaby
26. zář 2017 Čtené 198x vybrali jsme

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Léto je za námi. Dětem opět začaly školní a školkové povinnosti, prvňáčci se již určitě zkamarádili s první třídou. Někdo smutní nad končícími letními večery, osvěžujícího koupání v bazénu a nad neúprosně se zkracujícími dny. Naopak milovníci babího léta a podzimu, mezi které patřím i já, se nemůžou dočkat, až se podzim ohlásí.

Miluju podzim. Odmala je to moje nejmilovanější roční období. Nevím, jestli je to tím, že jsem narozená v září nebo je to náhoda, ale jsem opravdový milovník podzimu a všech jeho znaků.

Příroda zbarvená do nejkrásnějších barev, vůně spadaného listí, unavené sluníčko, čaje, knížky, teplá deka a svíčky s vůní skořice. S příchodem syna jsem si zamilovala ale i deštivé počasí, kaluže a procházky mokrým lesem. S nástupem září se ve mně probouzí ještě jedna moje vášeň a to Harry Potter, jak v knižní, tak filmové podobě. Doufám, že syn zdědí tuto vášeň po mně a jednou spolu budeme koukat zachumlaní v dece na celodenní maratón dílů.

Jedinou mnou objevenou nevýhodou podzimu je končící zásoba zeleniny a ovoce z domácích zdrojů. Na naší zahradě jsme měli rajčata, karotku, jahody, rybíz a ředkvičky. Další spoustu zeleniny a ovoce, včetně borůvek, jsme pravidelně dostávali od babičky a opravdu neradi se budeme vracet k nákupům v obchodech. Zelenina a ovoce různé kvality, chemicky ošetřené a ještě ze zahraničí. Ale přivřeme oči a přeci jen nepolevíme v konzumaci vitamínů. Nejen proto, aby se nám vyhnuly podzimní virózky, ale příjem čerstvé zeleniny a ovoce, má i blahodárné účinky na trávicí trakt.

Asi každý někdy zažil u sebe nebo v rodině potíže s trávením různého typu, a to včetně zácpy. Mně osobně zácpa trápila už jako dítě a asi nejhorší byla v době těhotenství.  Z těch přírodních zdrojů doporučuji třeba sušené švestky, lněné semínko nebo psyllium a hlavně dostatečný pitný režim. Vypadá to, že syn tenhle nepříjemný problém zdědil po mně a už od kojence jsme bojovali a stále bojujeme  se správným výběrem jídla, abychom předešli nepříjemným problémům. Snažíme se vyvarovat mrkvi a výrobkům s kakaem.

Jelikož jsem ve farmaceutické oblasti pracovala již před narozením syna, tak u nás vždy byla naprosto perfektně vybavená lékárnička, sousedka se smála, že mám největší domácí lékárničku v kraji :slight_smile: A tak v naší domácí lékárničce nechybí ani první pomoc na zácpu. Když prevence a přírodní možnosti selžou a nastanou trávicí potíže, automaticky sáhnu do lékárničky pro přípravek Duphalac.

Duphalac můžou užívat děti a můžete jej užívat i v těhotenství, dávkování je díky přiložené odměrce velmi jednoduché. Určitě se ale nezapomeňte poradit s lékařem o užívání, v případě těhotenství a kojení se svým případně se svým gynekologem.

Nakonec Vám chci popřát co možná nejkrásnější podzim, bez slziček ve škole a školce a taky bez podzimních bacilů. Užijte si poslední slunečné dny, poslední teplé večery a už se se mnou těšte na voňavé listí :slight_smile:

Duphalac 667g/l, perorální roztok, je léčivý přípravek k vnitřnímu užití s léčivou látkou laktulóza. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Čti celý článek