Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
lenikterik
13. črc 2012

Porod Matyáška

Jak naše druhe velke štěsti na svět přišlo.. 🙂

Celkově druhe těhotenství pro mě bylo težší než to první... věděla jsem co to jsou nevolnosti.. tvrdnuti bříška a krvaceni ve 26tt, problemy s vysokym tlakem klidovy režim..přesto všechno jsme to s Matyáškem dotahli do zdarneho konce. a rodili jsme až ve 42tt .

TP. byl stanoven na na konci května. nic se stale nedělo tak jsem byla hospitalizovana 10.6. byl to nepřijemný pocit..zrovna byl patek na kontrole mi řekli že to na porod nevypada,ale byla jsem dost po termínu taky ten vysoky tlak,tak že pry pro jistotu.. přes vikend jsem chodila na monitory..v neděli na zatěžovy test.stale nic..

V pondělí rano za mnou přišel dr. a říkal že doufá že nejsem pověrčiva na 13. (bylo 13.6), že zkusime v 8h. zavest první tabletu na vyvolaní..pokud se nic nebude dít dalši bude v 10h..  tak mi ji teda zavedl ja se vratila na pokoj.. a nic jak překvapivé 🙂 v 10h. jsem teda šla na tu druhou ale už na porodní sal..byl tam zrovna jiny dr.  zavedel tabletu a povidal ať ve 12h. dojdu na monitor kdyby něco tak hned...zase jsem došla na pokoj a bolesti začaly skoro hned..nachystala jsem si věci na sal( ručnik,vložky, sprchač,a jednorazove kalhotky) a čekale co bude...bolesti byly už docela velke,tak jsem zazvonila na sestřičku že už asi bych měla i jit 🙂 , pomohla mi pobrat ty věci...no byla to nejhorši cesta..už na chodbě jsem funěla a co 5kroku jsem musela zustat stat a prodychavat... to bylo kolem pul 12... nevím jak ale došla jsem na sal.. tam mě zkontrolovali řikalí že jsem na 5 otevřena a ať si zavolám manžela.. mezi tím mi udělalli klystýr..to už se mi palce na nohou snad přetačely 🙂 na WC jsem seděla pul hodiny a bylo mi vše šumak.. už to fakt bolelo...  osprchovala jsem se to už mi musela pomoc sestřiška a šla na sal kde už čekal manžel..dal mi pusu a pohladil mě a ja byla rada že ho vidím...znovu mě zkontrolovali a jaka uleva když jsem slyšela jste na 9. a mužete přitlačovat... nejhorši na celem porodu bylo vytlačit maleho..to jsem myslela že umřu..  :( měl pupečnik kolem ruky a krčku naštěsti byl dlouhy tak se malemu nic nestalo..a  to hlavní ve 13.08h se narodil 3.94kg a 52cm  krásny chlapeček Matyášek.. ja byla bez nastřihu...  šťastna dojata..taťka šel maleho fotit..a pak dvě hodinky jsme byli spolu a jen na sebe koukali pusinkovali maleho a volali rodině známym... Ja i když mi to tak nepřišlo,jsem šťastna a hrdá na porod Matyho..byl to krásny rychly porod na který ráda a  vzpominám...